« Powrót do artykułu

Pawlak: Dialog, płaca minimalna a dobro pracowników

Komisja trójstronna to miejsce, gdzie przedstawiciele pracowników domagają się spełnienia żądań płacowych przez rząd, który nie tylko doprowadził do katastrofy finanse publiczne, lecz także zadłużył kolejne pokolenia. A pracodawcy, którzy jako jedyni mogą pomóc te długi spłacić, bronią się przed kolejnymi obciążeniami.

Mariusz Pawlak

autor: ZPPżródło: Materiały Prasowe

Mariusz Pawlak główny ekonomista Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Piszczek Stefan(2013-11-03 21:08) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo,wreszcie ktoś dostrzegł w tym całym biznesie PRACOWNIKA. Myślę że jest to bardzo ważny temat dla ZPP,bo kim jest przedsiębiorca prowadzący jednoosobową firmę,bardziej pracownikiem u siebie czy pracodawcą? Takich przedsiębiorców jest ogromna i znacząca ilość . Na ile pracownik w tym kraju jest niewolnikiem u pracodawcy prywatnego a na ile u pracodawcy państwowych instytucji? Te pytania chcę postawić na czwartkowym spotkaniu ZPP w Rybniku ,organizowanym przez p.Cieciurę.Nie mogę bywać na spotkaniach w Warszawie,dlatego Rybnik jest dla mnie bardzo dobrym pomysłem i sugeruję panu,panie Pawlak poruszyć ten temat osobiście w terenie.

    Odpowiedz
  • Sebuś(2013-11-04 17:59) Zgłoś naruszenie 00

    Myślę, że PRACOWNIK jest widziany zawsze. To, że ZPP i wolnorynkowcy mówią o przedsiębiorcach wynika z niedostrzegania związku pomiędzy pracodawcami a pracownikami. Wciąż słyszymy o sprawiedliwości społecznej, którą z realizuje rząd. Problem w tym, że każde obciążenie pracodawcy to obciążenie pracowników oraz całej gospodarki, która nie może się stabilnie rozwijać.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!