« Powrót do artykułu

Opiekunowie nie rzucili się na długie urlopy rodzicielskie

Rodzice wykazali umiarkowaną potrzebę skorzystania z dłuższych urlopów rodzicielskich. Szczególnie ostrożnie decyzje takie podejmują ojcowie.

Wykorzystanie uprawnień rodzicielskich

żródło: DGP

Wykorzystanie uprawnień rodzicielskich

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • Panie premierze - jak żyć?(2013-10-29 20:03) Zgłoś naruszenie 00

  Świetna reforma - mój pracodawca właśnie skorzystał! Zostałam zmuszona do wzięcia urlopu rodzicielskiego, oznajmiono mi że za rok nie mam już czego szukać w firmie, w trakcie mojego półrocznego urlopu macierzyńskiego wymieniono moje biurko zajęła inna osoba, zatrudniono kolejne 3 nowe osoby, a mnie oznajmiono że nie ma dla mnie zleceń i obowiązków do wykonywania. Tym samym na rok wypadam z rynku - po 13 latach pracy po 10-12h dziennie.

  Odpowiedz
 • rodzic(2013-11-03 12:05) Zgłoś naruszenie 00

  Na urlop macierzyński opłaca się szczególnie przechodzić osobom, które mają wysoką płacę na etacie (100% + 60%, ew. 80% + 80%). Ojcowie zapewne częściej (oczywiście nie zawsze) prowadzą działalność, od której sami odprowadzają składki.

  Odpowiedz
 • Anna(2013-10-31 19:48) Zgłoś naruszenie 00

  Siedzą sobie posłowie w Sejmie i ustalają takie bzdury. Matak na tydzień, czy miesiąc będzie szła do pracy, żeby w tym czasie tatuś posiedziała z dzieckiem. Dezorganizuje to prace w dóch formach. Tak to już jest, że jak dziecko malutkie niech będzie z nim matka a jak podrośnie samo do ujca się bardziej zbliży.Nic na siłę. To tak jak azabrać kotce kciaki jak jeszcze karmi i na siłę zmuszać kota, żeby sie nimi zajmował.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!