« Powrót do artykułu

Wójt nie zarobi już na kumulowaniu urlopu. Rekordziści dostawali nawet 40 tys. zł ekwiwalentu

Nawet 40 tys. zł ekwiwalentu za zaległy wypoczynek może otrzymać kierownik urzędu. Mimo że ponownie zostanie wybrany na stanowisko.

Pieniądze, podatki

żródło: ShutterStock

Samorządowcy wciąż gromadzą zaległy wypoczynek, aby mogli odebrać pieniądze po zakończonej kadencji.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Ja(2013-12-12 01:44) Zgłoś naruszenie 00

  Alinka, a nie da się wybrać takiego burmistrza, który wyda ten ekwiwalent na potrzeby gminy? Przecież zyskałby poważanie idąc na urlop by kasy z budżetu nie wyciągać. Jako pracownik, ma obowiązek zaplanować urlop jak wszyscy urzędnicy. Jeżeli nie zaplanował, to nie można mówić, że nie miał jak wykorzystać.

  Odpowiedz
 • macgiwer(2013-10-25 15:18) Zgłoś naruszenie 00

  Wójt nie chodzi na urlopy??? Tylko jak trzeba z nim porozmawiać osobiście to nigdy nie ma go w urzędzie.Albo jest w terenie i to przez kilka dni,albo na wyjeździe ponoć służbowym.(czytaj wycieczce) za którą dodatkowo wystawi sobie delegację.

  Odpowiedz
 • u(2013-10-28 07:21) Zgłoś naruszenie 00

  To naruszał przepisy bo powinien korzystać z urlopu, odpocząć, jak tak dużo pracuje, co innego gdyby nie miał funduszy na urlop, małe lub za małe zarobki itp., inni pracownicy za niewykorzystany w jakimś pasującym jemu i jego poplecznikom planie urlopu byli pewnie gnębieni, ciekawe że tyle ekwiwalentu dostał a inni po kilkaset zł co najwyżej, chyba że nie chcieli mu dać urlopu a on/oni chciał, to decydenci powinni siedzieć dla przykładu, mają rację że jak do „Jaśnie” pana tego czy innego ktoś chce się dostać to nigdy go nie ma, w tym czasie załatwia wszelką prywatę z nieruchomościami bo pewnie nachapał się kilku, doglądał swojego majątku, jak coś załatwi to trąbi i piszą o tym wokół a reszty spartolonej lub nie wykonanej, obiecanej roboty to zamiatają pod dywan, ma wszystkich prawie w d., a d. będą nadal wybierać d. piszą, że „Tłumaczy, że przy pomocy Biura Analiz Sejmowych chce przygotować kolejny projekt nowelizacji przepisów” ale zaczym to zrobi i co to w ogóle będzie ?, to może już w RP nie będzie czego kraść, brać, bo różne grupy tzw. jak siebie czasami zwą „estabilishmentu” już wszystko sobie „wzięły”

  Odpowiedz
 • alinka(2013-11-16 10:32) Zgłoś naruszenie 00

  cieniasy... burmistrz wolsztyna dostał ekwiwalent za 70 dni, taraz już ubierał kolejne 65 dni

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!