« Powrót do artykułu

Gorąca jesień? Związki zawodowe chcą protestować, firmy chcą to ograniczyć

Zapowiedzi strajków zmobilizowały pracodawców. Po raz kolejny domagają się prawa do uprzedniego badania legalności protestów.

Jak doprecyzować zasady protestowania

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Jak doprecyzować zasady protestowania

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (15)

 • lukasz(2013-07-09 18:28) Zgłoś naruszenie 00

  ewa - chyba nie wiesz co mówisz :) W Danii, Norwegi i Szwecji uzwiązkowienie wynosi ok 90%, prawie każdy pracownik tam należy do Związków Zawodowych bo tamtejsi pracownicy wiedzą co robią. U nas znajdzie się taka ewa co to pojęcia nie ma na ten temat, nigdy nie należała do Związków a psioczy na necie tak, że jej się klawiatura pali :) Zapisz się do Związku albo sama podziałaj to poczujesz ten "smak" i gwarantuje, że odechce Ci się po tygodniu bo to praca 24 godziny na dobę za tą samą pensję co dotychczas bez mozliwości awansu i podwyżki.

  Odpowiedz
 • związkowiec(2013-07-09 20:01) Zgłoś naruszenie 00

  być na pełnym etacie związkowym trzeba mieć co najmniej 150 członków a nie wszędzie w firmie to jest możliwe i bzdury tutaj piszą bo firmy nie mają nawet tylu pracowników

  Odpowiedz
 • popieram 2....możecie blokować związki głupawymi .(2013-07-09 22:15) Zgłoś naruszenie 00

  pomysłami,ale nie zablokujecie żadna ustawą gniewu narodu okradzionego,oszukanego przez samowybrańców oraz pracodawców dzikiego kapitalizmu żerującego na krzywdzie pracownika.Nie o taką POLSKĘ walczyło 10 mln. polaków i będzie powtórka z rozrywki naszych panów i władców.

  Odpowiedz
 • JanuszJG(2013-07-10 06:20) Zgłoś naruszenie 00

  Jak widać lemingi krytykują związki zawodowe, bo to one walczą o dobre warunki pracy dla pracowników, co nie podoba się rządowi

  Odpowiedz
 • Pasozyt(2013-07-14 22:14) Zgłoś naruszenie 00

  Zbliżają siew wybory, Duda chce zbić kapitał polityczny, marzy mu się zostać parlamentarzystą, czyli nic nie robić, tworzyć bubel legislacyjny za bublem i opływać w dostatki; przywykł szybko do lekkiego życia za duże pieniądze; pasożyt;

  Odpowiedz
 • lukas(2013-07-09 09:33) Zgłoś naruszenie 00

  Pracodawcy się boją?
  Tak na logikę - że jeśli w państwie dzieje się dobrze lub nieco gorzej, to nie ma przecież powodów do strajku i nikt nie reaguje
  Jednak jeśli sytuacja staje sie coraz bardziej dramatyczna to coś jest na rzeczy i dochodzi do strajku

  Dlatego domniemanie legalności strajku wydaje się być próbą zastraszania strajkujących - zwykłe cwaniactwo i chamstwo

  Odpowiedz
 • jarek(2013-07-09 09:49) Zgłoś naruszenie 00

  BRAWO ZWIĄZKOWCY -OPZZ, SOLIDARNOŚĆ, FORUM !!! RAZEM SILNIEJSI !!! DO STRAJKU GENERALNEGO W CAŁEJ POLSCE !!! DO MIASTECZKA NAWET ROCZNEGO !!!, DOŚĆ PIARU, OSZUSTW, CHAMSTWA, NIEZROZUMIENIA SPOŁECZNEGO, KOLESI, PRYWATYZACJI, KOMERCJALIZACJI, KONSOLIDACJI, ZWALNIANIA LUDZI, BRAKU PRACY, PERSPEKTYW NA PRZYSZŁOŚĆ, BIEDY, DOŚĆ NIEUDOLNEGO RZĄDU PO/PSL !!!, MY LUDZIE PRACY WAS WYBRALIŚMY I MY LUDZIE PRACY WAS WYWALIMY Z TYCH STOŁKÓW CHODŹBY SIŁĄ !!! PRECZ Z PO/PSL !!!

  Odpowiedz
 • Ewa(2013-07-09 10:29) Zgłoś naruszenie 00

  Mafia zwiazkowa poczuła, że grunt jej sie pali pod nogami. Gdzie jest tak dobrze jak nie na zwiazkowych posadkach opłacanych przez innych. Nieroby w życiu uczciwa pracą sie nie zajeły.

  Odpowiedz
 • ZZ - tylko w miejscach pracy(2013-07-09 10:44) Zgłoś naruszenie 00

  Ulica nie jest miejscem dla ZZ.

  Odpowiedz
 • Solidarnośc(2013-07-09 11:50) Zgłoś naruszenie 00

  Kochana komuno wróć, kiedy wszystko było państwowe i rząd odpowiadał za gospodarkę.

  Odpowiedz
 • Jasko(2013-07-09 11:54) Zgłoś naruszenie 00

  Rozpalmy ogień na ulicach,poderwijmy ludzi pracy do nieposłuszeństwa !! Tylko ??? co dalej !! Chciałbym wiedzieć ile zarabiają , jakie pobierają apanaże na rękę szefowie związków tak ochoczo nawołujący do wyjścia na ulice . Czyżby kolejni szefowie związków mieli zostać posłami i senatorami !! " Ależ to już było i mam nadzieje że nie wróci więcej "

  Odpowiedz
 • garfield(2013-07-09 12:40) Zgłoś naruszenie 00

  przecież pracodawcy mogą zaknąć firmy w Polsce i otworzyć w Niemczech czy też w skandynawii , gwarantuje że może co dziesiąta by się utrzymała

  Odpowiedz
 • ewa(2013-07-09 14:51) Zgłoś naruszenie 00

  Do Garfilda jak pracodawcy otworzą firmy w Niemczech czy w Skandynawii to co wypasiona polska mafia zwiazkowa zrobi, zażada utworzenia przez panstwo funduszu na finansowanie działalnosci działaczy zwiazkowych? Jak bardzo bym chciała aby zwiazki zawodowe były takie jak w Norwegii czy Danii ,Problem zwiazków zawodowych w Polsce to problem zakładów z czasów komuny - górnictwa, energetyki, hutnictwa , pkp tam gdzie czas i myslenie zatrzymało sie na komunie.

  Odpowiedz
 • mar(2013-07-09 15:48) Zgłoś naruszenie 00

  Szlag mnie trafia z tymi związkowcami. Przez takich jak oni, mamy paraliż gospodarki. Niech robią tak dalej, a wszyscy przedsiębiorcy pierdzielną tym w końcu, zredukują wszystkie etaty i na nowo poprzyjmują osoby, które mają swoje działalności gospodarcze i będzie spokój.
  Potem niech sobie strajkują w firmach i zakładach Państwowych - ciekawe co wtedy rząd zrobi? Niech się kula ze swoimi przepisami na swoim podwórku.
  Po prostu doprowadzają do tego, że nikt z prywatnego biznesu nie zadrudni człowieka na umowę o pracę.

  Odpowiedz
 • Ludwik(2013-07-09 17:30) Zgłoś naruszenie 00

  Do roboty złodzieje związkowi , kasę mają jak najlepiej zarabiający a bronią tylko pijaków, na których musimy robić. Prawa i sprawiedliwości nie ma to fikcja. Obiecanki.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!