Top Employers Polska 2013

W czwartej edycji projektu Top Employers Polska certyfikat otrzymało 29 firm spośród 30, które wzięły udział w badaniu.

żródło: Materiały Prasowe

Kim są Top Employers?

Firmy biorące udział w badaniu to w większości przedstawiciele branż: produkcyjnej, bankowej i telekomunikacyjnej. Tylko czterech Top Employers to polskie firmy, reszta wyróżnionych organizacji to międzynarodowe korporacje, a wszyscy uczestnicy badania to liczące się na rynku, duże spółki.

Stała praca

Pomimo recesji ponad dwie trzecie Top Employers deklaruje, że w ciągu najbliższych trzech lat planuje zwiększyć zatrudnienie. A praca w tych organizacjach może oznaczać wieloletnią karierę. Jak wynika z badania, wskaźnik sukcesji wewnętrznej u Top Employers Polska 2013 wynosi 77,4 proc., co oznacza, że ponad trzy czwarte stanowisk jest obsadzanych w ramach rekrutacji wewnątrz firm. Jednocześnie poziom rotacji pracowniczej spadł nieco w porównaniu z zeszłorocznym badaniem i wyniósł 12,2 proc. Top Employers przykładają też wagę do zróżnicowania personelu – prawie połowa (45 proc.) pracowników to kobiety, a różnorodność należy do kluczowych priorytetów HR w 67 proc. organizacji.

Rozwój priorytetem

Priorytety HR polskich Top Employers pozostają podobne do zeszłorocznych. Pięć najczęściej wskazywanych priorytetów to: zaangażowanie pracowników, ich kształcenie i rozwój, umiejętności przywódcze, zarządzanie talentami oraz zmiany kulturowe i organizacyjne. Jedynie ta ostatnia pozycja jest nowością na liście, a podkreślenie wagi wprowadzania zmian jest odzwierciedleniem tego, że polscy Top Employers elastycznie reagują na niestały rynek pracy.

Z czego są dumni Top Employers?

Sami Top Employers chętnie wskazują obszary, z których są dumni. Należą do nich m.in. zróżnicowane kanały komunikacji, którymi dysponują pracownicy (por. tabela obok), konkurencyjne wynagrodzenie oraz stabilność zatrudnienia – w niektórych organizacjach pracownicy świętują dwudziestolecie pracy. Znając wyniki badania, mówię z całkowitą pewnością: te firmy zapewniają dobre warunki pracy. U Top Employers nie tylko się pracuje. U Top Employers pracuje się z przyjemnością – mówi Magdalena Kusik, Country Manager projektu Top Employers Polska.

Źródło CRF: Olga Niziołek

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!