« Powrót do artykułu

Nawet 24 pensje za dobrowolne odejście z firmy

Firmy restrukturyzują zatrudnienie i płacą krocie za rezygnację z pracy. Trwa boom na programy dobrowolnych odejść. – Zainteresowanie PDO wzrosło ogromnie. Znam przypadek, gdy firma oferowała pracownikom nawet 24 pensje za rezygnację z zatrudnienia – mówi Katarzyna Dulewicz, partner w CMS Cameron McKenna.

Dobrowolna rezygnacja z pracy

żródło: DGP

Dobrowolna rezygnacja z pracy

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • CC(2013-01-28 09:21) Zgłoś naruszenie 00

  W Poczcie Polskiej pracownicy byli zmuszani do programu PDO lub znajdowali się w tym programie bez swojej zgody i wiedzy! Odprawy były żenująco niskie( od 3 pensji). Uwolnione w ten sposób etaty są automatycznie obsadzane nowymi pracownikami z kręgu "kolesi".

  Odpowiedz
 • Adam(2013-01-28 11:35) Zgłoś naruszenie 00

  Z chwilą powstania GK PGE i wydzieleniu Obrótu i Dystrybucji oraz podpisaniu ze stroną społeczną porozumienia o gwarancji zatrudnienia lawinowo zaczęto przyjmować nowych pracowników i to w dość dużej ilości. Jak to się ma teraz do programu PDO jako likwidacji przerostu zatrudnienia.Po co było zatrudniać skoro wiedziano że jest nadmiar pracowników. Czy nie taniej jest teraz wypowiedzieć tym którzy zostali przyjęci przez ostatnie 5 lat( nie obejmuje ich umowa społeczna) niż wydawać duże środki na PDO.

  Odpowiedz
 • Green(2013-01-28 13:11) Zgłoś naruszenie 00

  To taki deal -dostaniesz 20 tys zł , jeżeli się powiesisz . Ha,ha ,ha!!!

  Odpowiedz
 • Emigrant(2013-01-28 15:33) Zgłoś naruszenie 00

  Zaraz zaraz Hyzy Ròj obiecywał 400 000 nowych miejsc pracy czyżby znowu KŁAMAŁ???

  Odpowiedz
 • Gość(2013-01-29 13:20) Zgłoś naruszenie 00

  Dobrze że nie zwalniają, ale płacą odprawy. Ja chętnie zwolnię się z pracy za dobre pieniądze, bo pracodawca to wyzyskiwacz - pracuję 12 godzin a płaci za 8. Więc nie narzekajcie, w jakim kraju wy żyjecie.

  Odpowiedz
 • JJ(2013-02-02 10:27) Zgłoś naruszenie 00

  Pan Adam dobrze pisze. W Polskiej Grupie Energetycznej dziwne jest prowadzone zarządzanie tak duża spółką akcyjną. Z jednej strony uruchamiane są programy finansowe dobrowolnych odejść doświadczonych pracowników, tzw. PDO, a z drugiej strony przyjmowani są do pracy protegowani ludzie, którzy pojęcia nie mają, jak odbywa się w tak dużej spółce kierowanej na odległość produkcja i dystrybucja energii elektrycznej, że każdy zrzeszony oddział spółki posiada inne uwarunkowania produkcyjne, technologiczne. Wymyślane są różnego rodzaju anglojęzyczne nazwy stanowisk w okolicznościach nie przestrzegania ustawy o języku polskim.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!