« Powrót do artykułu

Renesans stażu. Bezrobotni ustawiają się w kolejce po płatne praktyki

Bezrobotni ustawiają się w kolejce po płatne praktyki u pracodawców. Ale na ogół odbijają się od ściany, bo urzędom pracy skończyły się już pieniądze na aktywizację zawodową. Inna sprawa, że jej skuteczność jest taka sobie.

Liczba bezrobotnyc, którzy rozpoczęli staż w poszczególnych latach

żródło: DGP

Liczba bezrobotnych, którzy rozpoczęli staż w poszczególnych latach

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • HaHa(2012-11-25 12:59) Zgłoś naruszenie 10

    Co dadzą te staże, jak i tak po ich odbyciu nikt nie zatrudnia osób, które odbyły staże w danych firmach? To jest właśnie marnotrawienie pieniędzy, a i tak po odbytym stażu pracodawcy biorą kolejną grupkę osób na staże i tak co trzy lub sześć miesięcy, w zależności od okresu trwania stażu.

    Odpowiedz
  • aha(2012-11-26 00:03) Zgłoś naruszenie 10

    potwierdzam- efektywność zatrudnienia to w większości sytuacji fikcja- jeśli zatrudnią to na krótko .To jest sztuczne budowanie wskaźników i statystyk zatrudnienia i pomoc pracodawcom w formie darmowych pracowników.A dodatkowo - co mają zrobić osoby,które szukają pracy i nie mogą zarejestrować się w urzędzie pracy ponieważ nie spełniają warunków ustawy o zatrudnieniu...O tym problemie wcale nie mówi się.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!