« Powrót do artykułu

Bezrobotny odda zasiłek i pieniądze na szkolenie

Przywrócenie do pracy po bezprawnym lub nieuzasadnionym zwolnieniu może być kosztowne dla osób, które po utracie zatrudnienia zarejestrowały się w publicznych pośredniakach. Zasiłek dla bezrobotnych nie przysługuje bowiem za okres, w którym –na podstawie orzeczenia sądu – pracodawca ma wypłacić byłemu podwładnemu wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy lub odszkodowanie z tytułu wadliwego wypowiedzenia umowy. Bezrobotni, którzy w tym okresie pobierali zasiłek i uzyskają korzystny wyrok sądu, muszą więc oddać zasiłek.

Rozmowa kwalifikacyjna

żródło: ShutterStock

Bezrobotni

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (13)

 • tred(2014-02-22 22:36) Zgłoś naruszenie 00

  autorze - geniuszu przecież piszesz bzdury, a jeśli nie, to podaj sygnatury orzeczeń

  Odpowiedz
 • tawariszcz(2012-03-23 09:22) Zgłoś naruszenie 00

  UP działa jak krasnaja armia w znanym dowcipie o Wani, który miał rozpędzić niemieckie czołgi i w tym celu dostał granat od swojego dowódcy. Po ich rozpędzęniu został poproszony o zwrot granata.

  Odpowiedz
 • A ja jestem ZA(2012-03-23 10:09) Zgłoś naruszenie 00

  I prawidlowo, dlaczego ktos ma dostawac zasilki skoro sad mu przyznal odszkodowanie? Szkoda tylko ze system jest bezradny wobec Sedziow i Prokuratorow w spoczynku ktorzy za prace dostaja wynagrodzenie i jeszcze dodatkowo pensje od panstwa z racji swojego "SPOCZYNKU"

  Odpowiedz
 • j.m.koralewski@gmail.com(2012-03-23 10:19) Zgłoś naruszenie 00

  Całe szczęście, że jestem już po 10 letniej katordze w PUP Zielona Góra na emeryturze. PUP ma obowiązek zgłosić, gdy wykryje tzw. "lewy dochód" na policję. Co na to Policja, Prokuratura, nawet Sąd gdy bezrobotnemu zabierają te ustawowo przyznane zasiłki dotacje itp. Ich pomoc przewidziana w Ustawie dla bezrobotnego mającego realny pomysł na pracę o dużym społecznym zapotrzebowaniu to życie wyjątkowo groźnym dla życia środowisku. Środowisko to zawarowane jest dla każdego człowieka nie tylko w naszej Konstytucji. Przede wszystkim w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka Zgromadzenia ONZ z 10-12-1948 . Czuję się bohaterem,. Bez pieniędzy wyżyłem 10 lat. Kilkakrotnie nawet w okresach groźnych chorób nie mieszczącej się w moralności ludzkiej skutecznie odbierano mi możliwość zwykłego udania się do lekarza. Cały mechanizm tego mogę opisać.

  Odpowiedz
 • wyrzucony bezprawnie(2012-03-23 10:55) Zgłoś naruszenie 00

  odszkodowanie za bezprawne, lub nieuzasadnione zwolnienie to przeważnie uposażenie jednomiesięczne. Podkreślić trzeba słowo bezprawne!!! Skandalem jest to że pracodawcy wyrzucają ludzi bez zapewnienia elementarnych standardów wypowiedzenia a później nawet nie poczuwają się do wyrównania strat materialnych. A wyrzucony bezprawnie ma głodować i oddawać głodowy zasiłek bo jego pracodawca bezprawnie popełnił błąd - żenujące to prawo w naszym państwie

  Odpowiedz
 • a Czy Donald(2012-03-23 11:39) Zgłoś naruszenie 00

  odda krajowi to co roztrwonił!

  Oto całe jego kariera zawodowa>>>Zamiast wyciągać rękę po kieszonkowe od mamy, czyścił statki w stoczni. Potem remontował szkołę w Norwegii. . Dzień przed stanem wojennym stracili mieszkanie ( z Zoną). Tusk musiał sprzedawać pieczywo w przejściu podziemnym. Potem pracował na wysokościach w spółdzielni "Świetlik" - założonej przez Macieja Płażyńskiego. To dzięki temu ostatniemu Tusk trafił do polityki.

  Odpowiedz
 • kontra(2012-03-23 12:26) Zgłoś naruszenie 00

  No jasne trze3ba czymś pokryć długi PSL

  Odpowiedz
 • Marek(2012-03-23 14:19) Zgłoś naruszenie 00

  CZEGO WSZYSCY PISZĄ ŻE ZASILEK WYNOSI 761 ZŁ TO JEST BZDURA BO TYLKO PRZEZ PIERWSZY MIESIĄC BEZROBOTNY TYLE DOSTAJE PUZNIEJ JUŻ PO 580 zl SPECJALNIE TAK ZROBILI I WSZENDZIE GADAJA ZE W POLSCE ZASILEK WYNOSI 760 BANDA JEDNA TAK SAMO JAK JEST BEZROBOTNYCH 2 ML A CI CO WYJECHALI DO INNYCH KRAJÓW JEST ICH z 5 ML TO NIE LICZYCIE A BEZDOMNI A CI CO ZAPOMNIELI SIE POTPISAC JEDEN DZIEN I ZOSTALI WYREJSTROWANI NA 3 MIESIACE TE STSTYSTYKI WASZE TO DO D...

  Odpowiedz
 • Donald chce się obłowić(2012-03-23 18:05) Zgłoś naruszenie 00

  na STADIONY!

  Odpowiedz
 • bezrobotny długotrwały(2012-03-23 20:43) Zgłoś naruszenie 00

  To nasze prawo to wielkie bezprawie. Zastanów sie dlaczego tak jest, że za milionowe przekrety prezesik Radomskiej Spóldzielni Mieszkaniowej wie że nie bedzie odpowiadać bo prokuratura uważa 9 mln zaginione za małą szkodliwość społeczną.Prezesik po wielkiej przegranej a mianowicie niekorzystnym dla siebie wyborze rady nadzorczej na walnym zgromadzeniu członków , ucieka na zwolnienie lekarskie od psychiatry. Ciekawe który radomski psychiatra tak sie dał ogłupić, że wystawił -chorobę głowy prezesika.

  Odpowiedz
 • dziadek(2012-03-24 07:30) Zgłoś naruszenie 00

  a może byc inaczej ? stuknijcie się w swe debilowate głowy

  Odpowiedz
 • Franciszek Zdyma(2012-03-25 10:21) Zgłoś naruszenie 00

  Tworzący prawo -nie będą zwracali bo oni już po jednej kadencji na Wiejskiej mają zapewniony byt ,tak samo Ci w Brukseli .Emeryturka do końca swoich dni -a tu się robi problem bo problemowe jest państwo -brak czytelnych przepisów i wyjaśnień .Prawo stanowione jest dla bogatych nie dla społeczeństwa.Społeczeństwo ma być ciemne.

  Odpowiedz
 • wktoria(2012-04-10 09:35) Zgłoś naruszenie 00

  W każdej gminie jedno stanowisko do spraw bezrobocia i bezrobotnych.Urzędy pracy , jak nazwa wskazuje winny zajmować się pracą lub nie powinno ich być.Są jeszcze komendy OHP.Cuda za nasze podatki. A ty publiko płacisz i zaciskasz pięści.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!