« Powrót do artykułu

Praca zdalna na dłużej. Nie tylko na czas pandemii

Zatrudniający będą mogli wydłużać polecenia pracy zdalnej. Rekomendują rozwiązania, które umożliwią wprowadzenie takich rozwiązań na stałe

Praca zdalna. Telepraca. Home office. Koronawirus

żródło: ShutterStock

Od wielu tygodni firmy apelowały do rządu o wydłużenie obowiązywania przepisów o pracy zdalnej zawartych w tarczy antykryzysowej. W przeciwnym razie od 4 września 2020 r. miałyby problem z kierowaniem zatrudnionych do świadczenia zadań poza siedzibą przedsiębiorstwa. Na ostatnim posiedzeniu Sejm spełnił to żądanie, ale nie zamyka to dyskusji o tych regulacjach. Przedstawiciele rządu i prezydent RP zapowiedzieli wprowadzenie pracy zdalnej na stałe do kodeksu pracy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • StAAbrA(2020-07-28 08:53) Zgłoś naruszenie 00

  Też lubię sobie dolewać gorącej wody do wanny , ale samo ugotowanie w grę nie wchodzi .

  Odpowiedz
 • Andrzej(2020-07-29 11:59) Zgłoś naruszenie 00

  Pominięto w propozycjach pracodawców dwie kwestie poruszoną bhp i nieporuszoną rekompensaty za używanie rzeczy np. komputerów, mieszkania oraz usług takich jak internet lub telefon. Sama idea dla części pracowników korzystna i warta uregulowania. Warto aby państwo zrozumiało też potrzeby pracowników wykonujących na stałe swoje obowiązki poza siedzibą pracodawcy. Chodzi przykładowo o zwolnienie z podatku dochodowego diet, noclegów, kosztów korzystania z pojazdów na takich samych zasadach jak pracowników wykonujących zadania w trakcie delegacji.

  Odpowiedz
 • Marta(2020-08-11 12:23) Zgłoś naruszenie 00

  Ta pandemia się przedłuża, także muszą wprowadzić nowe przepisy. Mnie osobiście nie przeszkadza siedzenie w domu, nie mam dzieci ani męża to nikt mi nie przeszkadza w obowiązkach. W tym czasie jak ja pracuję włączam irobota by posprzątał dom. Potem ja gotuje i zajmuje się innymi rzeczami. Jak przychodziłam z pracy to nie zawsze mi się chciało je wykonywać.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!