« Powrót do artykułu

Rekompensata za warunki szczególne zero-jedynkowa

Dłuższy niż wymagany przez ustawę okres zatrudnienia w warunkach szczególnych w żaden sposób nie wpływa na wysokość należnej rekompensaty, a tym samym świadczenia emerytalnego. Ustawodawca wymaga jedynie 15 lat pracy w warunkach szczególnych. Tak orzekł Sąd Okręgowy w Częstochowie.

paragraf, prawo

żródło: ShutterStock

Sąd Okręgowy, w uzasadnieniu wyroku opublikowanym kilka dni temu, powołał się na przepisy ustawy o emeryturach pomostowych z 19 grudnia 2008 r. (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1924 ze zm.).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • dwie opinie --Inspektor Pracy(2020-02-17 07:35) Zgłoś naruszenie 10

    Opina 1.....Muszę się Państwu do czegoś przyznać . Nie umiem rozgryźć jednej cechy Donalda Tuska . Mianowicie czy On jest aż tak głupi czy aż tak cynicznie POdły -a możne jedno i drugie? Mianowicie ,-okradł On ludzi zatrudnionych od 15 r życia ,zatrudnionych często bez należnych Im ferii ,wakacji , pracujących gęsto w soboty i święta bez dni zamiennie wolnych jak to za komuny było normą ,ludzi zatrudnionych w najpodlejszych warunkach pracy z nadgodzinami w zwykłe dni tygodnia mówiąc Im,”cieszcie się, że mieliście prace”. Stwierdził ,że Nikt za nich ,za wcześniejszy wiek emerytalny nie płaci ł dodatkowych składek ,po czym jak ćpun zaczął wyprzedawać rodowe srebra czyli zakłady pracy budowane właśnie przez takich ludzi.. To tak jakby Ktoś odbierając Jemu życie stwierdził "Ciesz się że je (to życie ) do tej pory miałeś . Nawet Komor swoją POdlość zrozumiał. „ Bronisław Komorowski zmienia zdanie. Prezydent przychyla się do propozycji związków zawodowych i rozważa, żeby o emeryturze nie decydowało jedynie kryterium wieku. Prezydentowi chodzi przede wszystkim o sytuację osób, które bardzo wcześnie zaczęły pracować i regularnie itd... W czym wiec Donald Tusk jest lepszy od mordercy Adamowicza> Efektem tego tysiące konduktów rodzin jak za Adamowiczem --za tak zmarłymi robotnikami którzy zatrudnieni kiedyś- przy przemysłowych źródłach promieniotwórczych , rtęci i jej oparach ,bardzo wysokich ciśnieniach różnych mediów i bardzo wysok temperaturach w tym gazów pary przegrzanej. przy trujących i wybuchowych gazach czy pyłach,potwornym hałasie ,nieb napięciach i prądach etc etc etc co miesiąc odprowadza tych co nie dożywają emerytur czyli swoich najbliższych w miejsce pochówku Opinia II. --pisze jakiś młody obywatel...do Donalda Tuska. "Mam „głębokie” poważanie wobec pana osoby. Przyznaje, dużo mnie pan nauczył . Mój Ojciec mimo, iż pracował od najmłodszych lat w tym przy rtęci i jej oparach, przy źródłach promieniotwórczych oraz takich niebezpieczeństwach o których tobie jako nawet malarzowi kominów się nie śniło po fakcie większości tej pracy został przez pana okradziony z wieku emerytalnego i to dwukrotnie, zmuszony do pracy przez 52 lata nie licząc nadgodzin. Na odmianę mój starszy brat który odkładał dziedziczone pieniądze w NFI też je stracił bo Pan je roztrwonił zapisując na koncie w ZUSie puste kwoty.. I dlatego muszę panu podziękować. Ja nigdy ,przenigdy nie zapałce do ZUSu żadnej kasy, nie będę legalnie uczciwie pracował. Będę wykorzystywał od Państwa wszelkie fanty starając się skompensować wszystko co ukradłeś moim bliskim. Mam głęboko w du..pie poważanie dla ciebie degeneracie.

    Odpowiedz
  • mnie też do wzoru naliczenia wstawiono 18 lat,a (2020-02-16 10:53) Zgłoś naruszenie 00

    miałem udokumentowanych pracy w war.szczególnych 21 lat.Wyjaśniono mi że objęto do 1999 r.tylko lata ujęte do obliczenia kapitału początkoweg tzn.ostatnie 10 lat przed 1999r.plus 8 lat do 2007r.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!