« Powrót do artykułu

Pracodawca nie może być zaskakiwany przez pracownika rezerwistę

O wezwaniu pracownika do służby wojskowej jego szef powinien dowiadywać się z urzędu – uważa rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz. Dlatego zwrócił się do ministra obrony narodowej z wnioskiem o podjęcie inicjatywy legislacyjnej w tej sprawie.

wojsko polskie żołnierz

żródło: ShutterStock

W ocenie Adama Abramowicza w czasie pokoju, w sytuacjach, gdy nie zaistniała konieczność natychmiastowego stawiennictwa do służby wojskowej, pracodawcy powinni być informowani nie tylko niezwłocznie przez swoich pracowników, lecz przede wszystkim urzędowo.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • nauczyciel(2020-01-22 03:07) Zgłoś naruszenie 31

    Przepisy ustawy z 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej są o wiele starsze od opluwanej przez radwana Karty Nauczyciela, której zarzuca się, że jest z minionej epoki, co jakoby jest podstawą do jej zniesienia. Oczekuję zatem, że ww. ustawę z 1967 roku należy zastąpić nową a nie wielokroć nowelizować relikt głębokiego PRLu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!