« Powrót do artykułu

Wybrać IKE czy ZUS? Od opłaty za transfer środków i tak nie uciekniemy

Opłata transferowa nie jest niczym nadzwyczajnym. To po prostu substytut podatku, którym są obciążone świadczenia na starość. Tyle że każde w nieco innym zakresie.

pieniądze, oszczędzanie

żródło: ShutterStock

W obliczu nadchodzących zmian warto więc przyjrzeć się obciążeniom podatkowym (i ewentualnym preferencjom) w odniesieniu do różnych sposobów oszczędzania na późne lata życia. Nasza analiza może pomóc określić, co z punktu widzenia obywateli byłoby najbardziej korzystne

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • Amen(2019-12-14 00:24) Zgłoś naruszenie 130

  Żaden mistrz suspensu nie wymyśliłby takiej paranoi, jaką osiągnał "polski system emerytalny". Dzieci, które zowiecie się dziennikarzami, nie wypisujcie bredni na cudze zamówienie, bo to woda na młyn tych, którzy twierdzą, że świat zupełnie zidiociał ! Składka płacona na tzw ZUS, czyli miedzy innymi na emeryturę, to nic innego jak podatek celowy w systemie repartycyjnym, zatem pobieranie podatku od podatku?. przecież to chore. Pseudo egzegeza racjonalności sposobu fiskalizacji emerytur w treści artykułu, godna logice dzielnego wojaka Szwjka. Niech Bóg ma was i ten świat w opiece , bo czuję że ta cywilizacja nie skończy się radosnym oberkiem.

  Odpowiedz
 • PaweU(2019-12-14 05:07) Zgłoś naruszenie 120

  Pracujesz płacisz podatek oszczędzasz wpłacajac swoje opodatkowane pieniądze do banku znowu płacisz podastek idziesz na emeryturę płacisz podatek kupójąc coklwiek płacisz podatek sprzedając to co wcześniej kupiłeś i zapłaciłeś podatek znowu go płacisz!! Lepiej płacić jakiejś organizacji MAFIJNEJ oni biorą tylko raz A RZĄDOWA MAFIA OKRADA CAŁY CZAS!! Wszystkich tylko nie siebie!!!

  Odpowiedz
 • Zen1973(2019-12-13 16:48) Zgłoś naruszenie 101

  Czyste złodziejstwo pobierać podatek z góry, nie zapominajmy o tym że nie ma gwarancji że nasze pieniądze zostaną dobrze zainwestowane, co w sytuacji gdy np stracimy połowę z zainwestowanych pieniędzy? Państwo zwróci nadpłacony podatek?

  Odpowiedz
 • dffddf(2019-12-13 22:38) Zgłoś naruszenie 80

  brakuje na 500 plus

  Odpowiedz
 • Qpa(2019-12-23 20:58) Zgłoś naruszenie 40

  DESZCZ CZY RYNNA .........?

  Odpowiedz
 • Kpisz czy o drogę pytasz?(2019-12-15 20:45) Zgłoś naruszenie 30

  Czy chcesz mieć Swoją Gotówkę....czy obietnicę kolejnych pokoleń, że będą płacić na Ciebie jak będziesz Staruchem. Bo teraz w 100% płacisz na obecnych Starców i całą masę Agentów Tomków by w wieku 35 lat co miesiąc przytulali kilka tys z płaconych co miesiąc Twoich pieniędzy. !!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!