« Powrót do artykułu

Pracodawcy i związkowcy chcą powołania funduszu na kształcenie pracowników

Organizacje wchodzące w skład Rady Dialogu Społecznego (RDS) podjęły uchwałę w sprawie Funduszu Podnoszenia Kompetencji i Kwalifikacji (FPKiK), który będzie finansował różne formy kształcenia pracowników.

Firma przyjazna MSP na start

żródło: Materiały Prasowe

W założeniach ma on być finansowany z części składki odprowadzanej na Fundusz Pracy (FP) oraz pieniędzy własnych pracodawcy. Gromadzone na nim środki mogłyby zaś służyć finansowaniu różnych form kształcenia nie tylko zatrudnionych, ale też współpracujących czy kandydatów do pracy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • Inspektor Pracy(2019-09-24 08:27) Zgłoś naruszenie 21

  Wy sie lepiej zajmijcie emeryturami stażowymi a nie funduszami.

  Odpowiedz
 • Kuba(2019-09-25 10:35) Zgłoś naruszenie 21

  Pracuje od 13r życia,oficjalnie od 15r .Służba woj w desancie spad.z limitem skoków bojowych,następnie praca w soboty zawiera często bez dni zamiennie wolnych z pracą rtęci i jej oparach,kilkudziesięciu źródłach izotop i przekaźnikach reaguj na promieniowanie ,naprawa!_praca na wysok cisn,temp,napięć ,gazach i pyłach wybuch i trujących,ogromnym hałasie oraz w miejscach niedostępnych z tymi zagroz.I co Tusk z mafia PO ustawa o emeryt POmostowych wstecznie w roku 2008 na1998 ukradł mi wiek emeryt 60 Lat tylko dlatego że w 1998r nie miałem 25lat pracy wogule choć całościowo miałem więcej niż 17 lat w tych szkodliwych i nieb a do 2008r miałem 32 lata pracy i pracuje nadal.Tym się zajmijcie!

  Odpowiedz
 • ble...ble(2019-09-25 14:08) Zgłoś naruszenie 10

  wykształcenie,to nie praktyka......Iskra boża,obdarza zdolnych a wykształciuchów już nad produkcja.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!