« Powrót do artykułu

Flirt z polityką, czyli dlaczego nie ufamy związkom zawodowym

Związki zawodowe od zawsze flirtowały z polityką, bo są za słabe, aby samodzielnie chronić pracowników. Przy okazji mogą coś uszczknąć dla siebie.

Strajk nauczycieli

autor: Fot. Dawid Zuchowicz Agencja Gazetażródło: Agencja Gazeta

Pracownikom coraz trudniej ocenić, czy związki rzeczywiście dbają o ich interesy, czy też pod stołem dogadują się z rządem i w zamian za ustępstwa w innych sprawach nie poświęcą dobra konkretnych grup zawodowych.

statystyki

Komentarze (14)

 • Chudy byk(2019-04-19 08:25) Zgłoś naruszenie 273

  Panie Piotrze Duda,jaka była odpowiedź rządu na ogłoszoną przez pana w dniu 5 kwietnia b.r. tzw "Piątkę Solidarności"? . Pytam, bo przeszukałem całego neta i nic w tym temacie nie znalazłem. Czyżby znów was olali?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Tata Tosi(2019-04-19 08:17) Zgłoś naruszenie 2233

  ZNP protestował przeciwko utworzeniu gimnazjów, protestował przeciwko likwidacji gimnazjów, był w strukturach SLD i był częścią SLD a teraz w politycznym proteście przeciwko polskiemu Rządowi biorą nasze dzieci i ich rodziców który pracują na ich pensje jako zakładników. Broniarz łapy precz od naszych dzieci! Poszukaj sobie dobrych prawników, bo czeka cię lawina pozwów!!!

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Wredna miernota(2019-04-19 08:40) Zgłoś naruszenie 202

  Zła ocena: my po prostu nienawidzimy bliźniego swego. Bliźni ma pracować za miskę ryżu lub najlepiej darmo = "dla idei". Związki zawodowe apolityczne powstały: "Ad rem", czy FZZ. No i co? W negocjacjach płacowych zostały wykpione przez własną przybudówkę rządu NSZZ. Która też nienawidzi pracowników, za to kochają rząd.

  Odpowiedz
 • Bolesław Śmiały(2019-04-19 08:25) Zgłoś naruszenie 150

  A może warto by było przypomnieć sobie takiego "apolitycznego" organizatora protestów lekarzy jak Kostek Radziwiłł

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • jul(2019-04-19 11:47) Zgłoś naruszenie 113

  związki zawodwe z dudą przy korycie - bez kwadratowych jaj

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Stanisław(2019-04-21 09:44) Zgłoś naruszenie 20

  Związki zawodowe nigdy nie były i nie będą "apolityczne" ani w demokacji liberalnej ani w reżimach totalitarnych,bowiem w ich skład wchodzą ludzie z krwi i kości z różnymi światopoglądami, wartościami i badażem doświadczeń społecznych. W dużej mierze odzwierciedlają odwiczny konflikt między bogatymi, stanowiacymi prawa a biednymi, którzy muszą się ubiegać o lepsze traktowanie na co ci co mają nie wyrażaja zgody, gdyż chcą zachować swoje przywileje. W interesie związkowców jest więc naturalne szukanie sprzymierzeniców w kręgach opozycji dążącej do zmiany władzy. Jednakże skuteczność presji związkowych zasdza się na uzyskaniu szerszego poparcia ludzi pracy zrzeszonych w innych związkach poprzez formę strajku generalnego paraliżujaceo ważne sektory gospodarki i komunikacji. Takiego poparcia strajk jednej branży nie posiada.

  Odpowiedz
 • u(2019-04-22 11:22) Zgłoś naruszenie 13

  chichotem historii , jest to, że duda w stanie wojennym pilnował gmachu tv z rozkazu jaruzelskiego, a Wałęsa w stanie wojennym był internowany z rozkazu jaruzelskiego. Dwóch ludzi a jakże inna historia walki o demokrację.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!