« Powrót do artykułu

RODO i zmiany w kodeksie pracy zablokują losowe badania alkomatem

Firmy są między młotem a kowadłem. Z jednej strony losowe kontrole trzeźwości są im potrzebne, by zapewnić bezpieczeństwo. Z drugiej eksperci nie pozostawiają złudzeń – wyrywkowe sprawdzanie, czy pracownicy są na gazie, jest niezgodne z RODO i nowymi przepisami kodeksu pracy. 

Okładka TGP 12.04.2019

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Okładka TGP 12.04.2019

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • pracownik(2019-04-12 22:30) Zgłoś naruszenie 50

  Niech znikną.

  Odpowiedz
 • dziadek(2019-04-12 17:34) Zgłoś naruszenie 30

  to może zacznijmy płacić za samo bycie na liście zatrudnionych ( nie mylić z pojęciem pracujących). To moim zdaniem zmierza do syndromu strajku kolejarzy szwajcarskich. zaczęli rygorystycznie przestrzegać przepisów i kolej stanęła. Czy nam to nie grozi???

  Odpowiedz
 • darek(2019-04-13 08:17) Zgłoś naruszenie 20

  dzieci cierpiom a nieroby strajki robią bo związki parodia

  Odpowiedz
 • ZbigniewS(2019-04-13 11:47) Zgłoś naruszenie 10

  Autorki nie za bardzo się przyłożyły. Przypominam tylko, że badanie na stan trzeźwości może li tylko się odbywać w uzasadnionych przypadkach, (ustawa o wychowaniu w trzeźwości) tj. istnieje uzasadnione, powtarzam: uzasadnione podejrzenie, iż osoba jest w stanie nietrzeźwym lub po spożyciu alkoholu. Nie ma innych okoliczności! W tej sprawie Sąd Najwyższy wydał orzeczenie. Trzeba tylko odnaleźć. Każde inne badanie jest naruszeniem prawa, nawet z przekroczeniem uprawnień (kodek karny) oraz dóbr i opinii człowieka.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!