« Powrót do artykułu

Liczebność związku zawodowego zweryfikuje sąd

Zakładowe organizacje związkowe muszą wziąć pod uwagę nie tylko zmienione warunki nabywania uprawnień, lecz także obowiązki informacyjne i sankcje za ich niedotrzymanie.

spółka firma

żródło: ShutterStock

Prawo koalicji związkowej przejawia się także w tym, że liczba związków, do których dana osoba może należeć, jest nieograniczona.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Z boku patrzący(2019-03-31 14:11) Zgłoś naruszenie 00

    Związki nie powinni korzystać z dóbr zakładowych -gdyż tam jest zasadniczo więcej bez związkowców jak tych opłacających składek. Cały koszt ich utrzymania powinien mieścić się w kwocie składkowej jej członków. Obecnie nie dość ,że korzystają za darmo z pomieszczeń ,ogrzewania ,wody ,środków "piśmiennych " i wielu wielu innych ,to na domiar złego muszą jeszcze godnie płacić wynagrodzenie "mędrcowi " związkowemu ,któremu to praca grzeje mocno w ręce.Czas najwyższy z tą fikcją zakończyć - w chwili obecnej jest to nie możliwe ,że względu na "drugiego " Dudę .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!