« Powrót do artykułu

PPK dla cudzoziemców i Polaków pracujących za granicą

Przepisy o pracowniczych planach kapitałowych nie dzielą uczestników ze względu na obywatelstwo. Znaczenia nie będzie miało nawet wykonywanie pracy w naszym kraju, a jedynie podleganie polskim ubezpieczeniom społecznym.

dokumenty

żródło: ShutterStock

Określenie pracownik delegowany oznacza pracownika, który przez ograniczony okres wykonuje swoją pracę na terytorium innego państwa członkowskiego UE niż tego, w którym zwyczajowo pracuje.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • aha(2019-03-14 12:14) Zgłoś naruszenie 10

  Czym się różni oszustwo i kradzież w wykonaniu zwykłego człowieka a wykonaniu rządzących? Bezkarnością. Zwykły złodziej i oszust będzie siedział to kwestia czasu. Twórcy OFE, ustaw podatkowych lub będący w najstarszej legalnej mafii świata - dostaną pomniki i będą o nich śpiewać - co nam np. ks. Jankowski, Bury, Ogień a z żyjących Ojczulek, biskupi, księża i ludzie dojnej zmiany udowodnili. Poprzednie ekipy też brały ale mniej.

  Odpowiedz
 • Ela(2019-03-15 20:36) Zgłoś naruszenie 10

  pracę za granicą trzeba dobrze ogarnąć, ja robię to przez otto bo mam pewność że mnie nikt nie wykiwa, a warunki są tu pewne

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Trevis(2019-03-21 09:52) Zgłoś naruszenie 00

  Wyjeżdżałem z OTTO do Niemiec, odpowiednie warunki i kasa super

  Odpowiedz
 • Renulka(2019-03-15 12:17) Zgłoś naruszenie 00

  Ja to się tak zastanawiam czy Polak zawsze musi tylko krytykować? Może tak spróbować się wdrożyć w to PPK poczytać https://www.mojeppk.pl/ Zobaczyć przykładem innych krajów jak takie twór dział. W Wielkiej Brytanii to się całkiem sprawdza . Ludzie w taki sposób odkładają pieniądze na przyszłość. Swoją emeryturę sobie wypracujemy a te środki będziemy mieć dodatkowe.Jeszcze powiększone o to co dopłaci pracodawca i państwo.

  Odpowiedz
 • piotr(2019-04-09 15:29) Zgłoś naruszenie 00

  widomo za granica lepsza kasa. pracowalem z otto w jumbo, zarobilem sobie na dobra podroz

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!