« Powrót do artykułu

Jak rozliczyć wynajem żurawia budowlanego z operatorem?

Od 28 lutego do 9 marca 2019 r. przedsiębiorca – osoba fizyczna (podatnik VAT czynny) wykonał usługę wynajmu żurawia wieżowego z obsługą operatorską na rzecz Y spółka z o.o. (podatnik VAT czynny). Pomiędzy spółką Y a przedsiębiorcą nie zachodzą powiązania o charakterze rodzinnym czy kapitałowym itp. Z kolei Y spółka z o.o. otrzymała zlecenie wykonania tej usługi od firmy A (podatnik VAT czynny) – generalnego wykonawcy (realizującego inwestycję, tj. budowę budynku biurowego na zlecenie inwestora).

żurawie

żródło: ShutterStock

Kwotę podatku naliczonego stanowi m.in. kwota podatku należnego z tytułu świadczenia usług, dla którego zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 8 ustawy o VAT podatnikiem jest ich usługobiorca (zob. art. 86 ust. 2 pkt 4 lit. a ustawy o VAT).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!