« Powrót do artykułu

Bezrobocie okopało się na wsi

Sytuacja na obszarach wiejskich poprawia się wolniej niż w miastach. Ukryte bezrobocie w rolnictwie jest nadal duże.

żródło: DGP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (7)

 • Kuba(2019-03-05 09:41) Zgłoś naruszenie 152

  Bzura --praca na czarno"okopła się na wsi" Przyczyna jest rozdawnictwo pieniedzy. Po co mam wykazywć dochód jak zawsze udawałem biednego a że w obejściu ciągnik za 100 000 zł i dwa mercedesy..

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • aaa(2019-03-05 10:27) Zgłoś naruszenie 80

  "Około 40 proc. ludności naszego kraju to mieszkańcy wsi." Teraz wystarczy wprowadzic normalne skladki na NFZ i na KRUS, to reszcie obywateli - 60% mozna obnizyc skladki i tym samym opodatkowanie pracy. Zamiast 1500 zł na ZUS dla przedsiebiorcy, byloby 700 zł.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • nina(2019-03-05 10:49) Zgłoś naruszenie 41

  po raz szósty próbowałam dodać komentarz obnażający prawdę o populizmie uprawianym przez kolejne rządy które mają przedziwną taktykę szczucia jednych na drugich w rzeczywistości to staże się pokończyły a pracodawcy nie mają ochoty zatrudniać ludzi na umowę skoro wiosną dostaną od państwa darmowego pracownika i znów przybędzie naiwniaków liczących po stażu na zatrudnienie brutalne realia niestety ale rząd znów ogłosi jaki to jest wspaniały otóż nie jest bo nie widzi pracy ludzi zatrudnionych na czarno w tych molochach zwanych fermami a całej reszcie sprzeda bajeczkę że 1000ha gospodarstwo da się prowadzić we dwoje no z synem jeszcze ale rodzinne zauważają tylko to co chcą nie widzą ani tego że cała masa ludzi grzebie w śmietnikach za jedzeniem a tacy są dobrzy że przy pomocy policji usuwają bezdomnych żeby nie rzucali się w oczy ten rząd jest chyba najbardziej zakłamany

  Odpowiedz
 • Iwona(2019-03-05 12:37) Zgłoś naruszenie 31

  Z tej wsi to nawet nie ma się jak wydostać do jakiejkolwiek pracy. Jak ktoś nie ma samochodu to klops. PKS zostały zlikwidowane masowo w latach dwutysięcznych. Sieć kolejowa jest gęsta tylko na zachodzie i centrum kraju. Tak więc trzeba naprawdę dużej motywacji, żeby się z tej wsi wydostać.

  Odpowiedz
 • takie na wsi bezrobocie???a mnogo ukrainców oraz(2019-03-05 17:58) Zgłoś naruszenie 30

  białorusinów pracuje na polu????więc ludziom wiejskim funduje się dodatkowo posadkę w mieście za dobra kasę a UE sypie kasę dodatkowo,zbiory odbywają się wypożyczeniem maszyn a chłopi wzięli się już od wejścia do UE za rządy w miastach........także to w skrócie o bezrobociu na wsi a i dzioby latają po obejściu,do biedy oj...daleko może złudne okreslenie/zobaczymy jak będziemy płatnikami do UE/=nic nie daje się za darmo.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!