« Powrót do artykułu

Wypadek przy pracy? Pracodawcy będą musieli stosować nowy wzór dokumentu

Od przyszłego roku pracodawcy będą musieli stosować nowy wzór dokumentu potwierdzającego wypadek przy pracy, sporządzanego na potrzeby GUS (karta Z-KW). Tak wynika z projektu rozporządzenia ministra rodziny, pracy i polityki społecznej zmieniającego rozporządzenie w sprawie statystycznej karty wypadku przy pracy.

wypadek przy pracy, komputer

żródło: ShutterStock

Zgodnie z projektowanymi przepisami pracodawcy nie będą musieli już opatrywać karty swoją pieczęcią.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

  • Ela_Elżbieta(2019-04-29 12:25) Zgłoś naruszenie 00

    Po moim wypadku przez długi czas musiałam nosić ortezę nadgarstka. Kupiłam ją w mdh.pl. Była naprawdę wygodna i dawała skórze oddychać.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Klaudia(2019-03-20 13:27) Zgłoś naruszenie 01

    Dobrze wiedzieć o takiej zmianie. Dzięki za artykuł! Na początku tego roku miałam wypadek przy pracy (pracuję w hurtowni) i dość poważnie złamałam rękę. Jednak mój szef chciał zwalić całą winę na mnie, a nie na warunki pracy. Batalia o odszkodowanie skończyła się w sądzie. Musiałam zgłosić się do kancelarii prawnej advoco.pl, bo sama pewnie nie dałabym rady. Zakończyło się pomyślnie, otrzymałam wysokie odszkodowanie. Dzięki temu mogę pokryć koszty leczenia :)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!