« Powrót do artykułu

Pracownik nie chce zgłaszać wypadku? Dla firmy to bez znaczenia

W trakcie wykonywania obowiązków służbowych pracownik spadł z drabiny i doznał urazu nogi. Z uwagi na to, że do zdarzenia doszło pod koniec zmiany roboczej, nie zwolnił się z pracy i do lekarza poszedł dopiero wieczorem. Prześwietlenie RTG wykazało skręcenie nogi, jednakże poszkodowany nie przyjął zwolnienia lekarskiego, twierdząc, że może dalej pracować i nie chce zgłaszać wypadku. Czy w takim przypadku praco dawca może odstąpić od sporządzenia dokumentacji powypadkowej?

BHP, praca, bezpieczeństwo, robotnik

żródło: ShutterStock

W razie wypadku przy pracy pracodawca ma obowiązek podjąć niezbędne działania eliminujące lub ograniczające zagrożenie, zapewnić udzielenie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, ustalić w przewidzianym trybie okoliczności i przyczyny wypadku oraz zastosować odpowiednie środki zapobiegające podobnym wypadkom.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Janina(2019-03-20 13:39) Zgłoś naruszenie 01

    Mój szef powinien wziąć sobie do serca ten artykuł. W czasie pracy doznałam uszczerbku na zdrowiu (poważny, okazało się, że to zwichnięcie nadgarstka), a ten nie dość, że sie nie przejął, to jeszcze utrudniał cały proces. Nie mogac dać sobie rady sama, udałam się po pomoc do advoco.pl. Wtedy poszło sprawniej, a ja dostałam wysokie odszkodowanie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!