« Powrót do artykułu

Pracodawcy dłużej będą prowadzić papierową dokumentację: Będzie zamieszanie z ewidencją czasu pracy

Przejście na akta osobowe w wersji elektronicznej nie nastąpi z początkiem roku. Nawet jeśli rozporządzenie zostanie podpisane na czas, to firmy informatyczne nie zdążą ze zmianą systemów.

Klawiatura komputera

żródło: ShutterStock

Firmy informatyczne mówią wprost: nie zdążymy ze zmianami w systemach do rejestracji czasu pracy. A wszystko przez zbyt długie oczekiwanie na rozporządzenie o dokumentacji pracowniczej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Analityk(2018-11-09 10:52) Zgłoś naruszenie 02

    Tego typu wpadki są charakterystyczne dla tego rządu. Czasami można sądzić że to działania zamierzone w celu zapewnienia zasilania na 500+ i inne programy. Powyższe wytłumaczenie jest korzystniejsze dla rządu, bo inaczej można to wytłumaczyć tylko NIEKOMPETENCJĄ I GŁUPOTĄ

    Odpowiedz
  • j.(2018-11-10 19:12) Zgłoś naruszenie 00

    Chcemy teraz na siłę wszystko elektronizować i digitalizować, a w danym przypadku, jak i w wielu innych, może więcej czasu będzie potrzeba na jakieś logowania, hasła, PIN-y, certyfikaty itd. Wszystko to oznacza tylko kolejne utrudnienia i nowe obowiązki dla firm, jakby ich było dotychczas za mało. Być może ci, którzy żyją z tej elektronizacji wszystkiego mają takie silne lobby, że raz po raz kolejna sfera życia zostaje zelektronizowana, ale... Nie dajmy się zwariować, że teraz wszystko musi być "e", wszystko musi być cyfrowe, wirtualne, zdigitalizowane itd., bo... nie musi! Niekiedy tradycyjne metody są jednak bardziej pewne, a może nawet wygodniejsze.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!