« Powrót do artykułu

Daleko do porozumienia związków z Biedronką. Konsekwencją tego sporu może być strajk

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” zapowiada wszczęcie sporu zbiorowego przeciwko największej sieci dyskontów w Polsce. Jego konsekwencją może być strajk.

Biedronka

żródło: ShutterStock

Jeśli nie dojdzie do pozytywnego zakończenia sporu zbiorowego, firmie grozi strajk. A to może przełożyć się na wizerunek sieci oraz ewentualne straty z powodu utraty klientów. Poza tym podczas strajku pracodawca traci możliwość wydawania poleceń i sprawowania nadzoru nad pracownikami.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (7)

 • KASJER Z BIEDRONKI(2018-07-23 11:58) Zgłoś naruszenie 92

  prawda nie wyrabiamy się na pysk padamy bo w sobote klienci kupuja jak by wojna miała być w niedziele,po co ta zmiana a rano w poniedziałek puste pólki bo nie zgązylismy wylożyc towaru.Klienci się wku... i my tez. I tak za te wolne niedziele nie damy wam swoich glosow na PIS - ZAPOMNIJCIE!!!

  Odpowiedz
 • Qwerty(2018-07-23 09:04) Zgłoś naruszenie 84

  Zawsze myślałem, że czasy kiedy fabryki były dla robotników, a sklepy dla sklepowych, już minęły. Jednak socjalizm jak hydra - odrasta w nowych pokoleniach.

  Odpowiedz
 • Klient zaniepokojony (2018-07-23 09:27) Zgłoś naruszenie 74

  Już widzę, jak organizacja związkowa liczaca mniej niż 5% załogi organizuje strajk. Oni pewnie myślą, że ogon może merdać psem.

  Odpowiedz
 • MAREK(2018-07-23 13:45) Zgłoś naruszenie 70

  związki nie dogadują się bo nie chce solidarnosc, oni wola sami rzadzic ale nie wychodzi im to..

  Odpowiedz
 • zibi(2018-07-23 11:53) Zgłoś naruszenie 72

  Solidarność bije pianę, liczy się tylko pijar. Dlaczego nie walczą o pozostałe grupy zawodowe , które pracują w niedziele. Kto zadba o dziewczyny z MD czy KFC lub innych knajpek obsługujących tysiące klientów,tych pracowników jest 10 razy więcej niż w handlu.Dlaczego o nich nie walczycie.A gdy klienci z biedry rano w poniedziałek i zobaczą puste półki bo załoga nie zdąży wyłożyć towaru to nawet nie kiwną palcem żeby bronić tych kierowników sklepów. ..Żenada panie przewodniczący Adamczak

  Odpowiedz
 • Witold (2018-08-01 12:39) Zgłoś naruszenie 20

  I co Pani Redaktor, gdzie te strajki, gdzie ten zapowiadany spór zbiorowy. Znowu dała się Pani zmanipulować związkowcom z Solidarności.

  Odpowiedz
 • Manipulant związkowy(2018-08-20 12:27) Zgłoś naruszenie 00

  Gdzie te strajki? Jakoś nie widać.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!