« Powrót do artykułu

Sygnalista zażąda od pracodawcy miliona złotych

Przepisy wprowadzające ochronę osób, które zgłaszają nieprawidłowości w przedsiębiorstwach – w tym pracowników – wyrastają jak grzyby po deszczu. W Polsce takie regulacje zawiera już kilka projektów ustaw, a do tego Unia Europejska rusza z kolejnymi inicjatywami. Czy grozi nam chaos?

sygnalista

żródło: ShutterStock

Milion złotych wynosi maksymalna wysokość świadczenia przewiduje projekt przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • obserwator(2018-06-18 14:21) Zgłoś naruszenie 140

  Wielu co było sygnalistami za komuny, teraz bez ich zgody i wyroku sądowego oficjalnie widnieje na stronach internetowych IPN.Podaję to pod rozwagę obecnym kandydatom na SYGNALISTÓW.

  Odpowiedz
 • Witold (2018-06-14 18:19) Zgłoś naruszenie 119

  W naszej kulturze społecznej wszelkiej maści sygnalistów raczej goliło sie na łyso, niż zapewniało odszkodowania. Donosiciel, to zawsze donosiciel.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • asdf(2018-06-14 15:30) Zgłoś naruszenie 51

  Najbardziej sygnalista potrzebny jest w rządzie, szczególnie w ministerstwie sprawiedliowości, propunkuję konfiskatę majątku dla ministra który usunie sygnalistę.

  Odpowiedz
 • Sygnalista ale dla Kogo ????(2018-06-19 09:15) Zgłoś naruszenie 00

  Co może zrobić Sygnalista w Prywatnej Firmie jak Prezes goli Firmę na łyso...Jak w bankowej spółce Getback gdzie Prezio wytransferował 250 mln za granicę i zwiał...... W Budżetówce też nie podskoczysz bo góra jest Partyjna i z reguły działa na zlecenia tej czy innej Partii.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!