« Powrót do artykułu

Reorganizacja urzędu nie musi oznaczać zwolnień

Dyrektor generalny w instytucji administracji rządowej chciałby ograniczyć zatrudnienie przez zlikwidowanie kilkunastu stanowisk pracy. Czy zmniejszenie liczby nałożonych zadań może być do tego wystarczającą podstawą?

urzędnik

żródło: ShutterStock

Trzeba mieć na względzie, że reorganizacja nie zawsze jest realizowana przez dokonywanie zwolnień.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • rozczarowany(2018-03-21 22:24) Zgłoś naruszenie 20

  Pada pytanie. Dość banalne. Napięcie jednak rośnie. W końcu mądry profesor odpowiada. Odpowiedź też jest jednak banalna. Po co ten artykuł? Dla kogo został napisany? Czy zimą jest zimno? Tak. Jest zimno... Dzięki mnie wszyscy mogli poznać prawdę.

  Odpowiedz
 • Ech gdyby były Nabory Wewnętrzne(2018-03-22 07:16) Zgłoś naruszenie 10

  W Urzędach jest śmiesznie..... trafiasz czasem na etat na takie miejsce jakie jest a chciałeś do innego Wydziału. Ale tam w Wydziale robią nabór zewnętrzny i przyjmują kogoś kto trafia tak jak ja na wolne miejsce. Gadałem z kolegą i chciałem byśmy się wymienili ...Ale Dyrektor oswiadczył że tylko droga naboru zewnętrznego w SC jest jedyną i tyle. czyli co najpierw się mamy zwolnić i próbować przyjąć....bo w obu wydziałach nie ma etatów tylko tacy dwaj co chcą się zamienić wydziałami. Urzędy mają ograniczenia dosłownie mentalne.

  Odpowiedz
 • Pytanie było banalne(2018-03-22 07:20) Zgłoś naruszenie 00

  Czy zmniejszenie liczby zadań jest podstawą do reorganizacji lub zmian....A co miał powiedzieć że Urząd z 500 osobami może działać bez zadań. chociaż życie zna takie przypadki, że sami sobie tak zorganizują robotę że bez zasilania z zewnątrz zadaniami mogą nie wyrobić.

  Odpowiedz
 • Lan(2018-03-23 08:34) Zgłoś naruszenie 00

  Reorganizacja urzędu sprowadza się zazwyczaj do zepsucia tego co działa. Ukształtowanie funkcjonowania urzędu następuje w drodze oddolnej ewolucji, dostosowującej urząd do narzuconych funkcji. Potem w warsiawce mianują jakiegoś bufona, któremu się wydaje, że wie najlepiej w całej wsi, i psuje to co działa. Te schemat powtarza się za każdym razem. Pracowałem w urzędach przez kilkadziesiąt lat i jeszcze nigdy nie widziałem, żeby z warsiawki spłynęły dobre rozwiązania dla kogokolwiek. Na tych pomysłach tracą wszyscy. I urzędnicy i petenci.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!