« Powrót do artykułu

Nowy kodeks pracy: Zostanie wprowadzony szerszy monitoring pracowników

Uregulowanie zasad kontrolowania zatrudnionych może ograniczyć spory w tej kwestii, o ile przepisy wyraźnie określą uprawnienia nadzorcze firm.

Klawiatura komputera

żródło: ShutterStock

Zmiana zmniejszy ryzyko sporów o to, czy kontrola np. służbowego komputera lub poczty jest w ogóle dopuszczalna.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • rango(2018-01-18 23:44) Zgłoś naruszenie 70

  Wyglada na to, że pod nowym kodeksem pracy wszyscy beda chcieli miec umowy cywilnoprawne. Tak wspaniałe zmiany dla pracownika się szykuja. Żeby tylko nie weszli na grunt regulowany konwencją o zniesieniu niewolnictwa.

  Odpowiedz
 • prawnik(2018-01-19 08:39) Zgłoś naruszenie 60

  Niech ktoś wreszcie rozgoni kodyfikatorów prawa pracy. Projekt kodeksu zdaje się skłądać z samych złych rozwiążań. Pracownicy: mniej uprawnień, więcej inwigilacji. Pracodawcy: obowiązków o tyle więcej, że zjedzą potencjalne zyski z dokuczenia pracownikom. Kodeks, co wszystkim zrobi gorzej.

  Odpowiedz
 • ty(2018-01-18 20:29) Zgłoś naruszenie 40

  Ale jaja :D

  Odpowiedz
 • To wprowadźcie- Inspektor Pracy(2018-01-20 19:23) Zgłoś naruszenie 11

  Kiedyś oglądałem film ,"skazańcy mieli na szyi obroże z ladunkami wybuchowymi ,gdy sie nie pzremieszczali lub za bardzo to bum . I dyzury domowe -darmowe utzrymać

  Odpowiedz
 • kaks(2018-02-05 12:06) Zgłoś naruszenie 00

  Dyżur domowy to przyzwolenie dla pracodawców na niezatrudnianie potrzebnych na kolejną zmianę pracowników (czyli mniejsze wpływy do budżetu i ubezpieczeń), tylko zabezpieczanie się i trzymanie jednego pracownika pod telefonem. Pracuję sam za trzech na obiekcie i wiem jak to jest(nie ochrona). Wszystko zgodnie z prawem bo jak pracodawca ustali mi pracę do 18-tej to dopiero o 23-iej mogę wyłączyć telefon i przez 13h. w sobotę ma mnie dostępnego. To policzcie sami, ilu pracowników zastępuję w pojedynkę???

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!