« Powrót do artykułu

Ochrona sygnalistów: Przepisy nie przysłużą się ani pracownikom ani pracodawcom

Chodzi o regulacje zawarte w ustawie o jawności życia publicznego, firmowanej przez ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego i jego zastępcę Macieja Wąsika. Wprowadzają one do polskiego porządku prawnego mechanizmy dotyczące ochrony sygnalistów, czyli ludzi informujących o nieprawidłowościach w firmie. Zdaniem organizacji pozarządowych i przedstawicieli biznesu przepisy nie są satysfakcjonujące.

Sygnalista powinien być chroniony, a nie jest

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Sygnalista powinien być chroniony, a nie jest

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (8)

 • Donosiciele-precz!(2017-11-06 09:12) Zgłoś naruszenie 125

  Unia wymyśla nowomowę jak komuniści. Sygnalista to zwykły donosiciel, żaden powód do chluby. Jeżeli ktoś jest pewien przestępstwa to jest od tego prokuratura. Ciekawe, jak będą traktować współpracownicy takiego "sygnalistę". Dzisiaj doniósł na firmę, a jutro doniesie na mnie szefowi.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • XXYYZZ(2017-11-06 09:34) Zgłoś naruszenie 122

  w Polsce prawo staje się coraz bardziej śmieszne, a tym samym groźne - BĘDZIE ŚMIESZNO I STRASZNO - w wielu obszarach życia.

  Odpowiedz
 • Pascal(2017-11-06 15:42) Zgłoś naruszenie 102

  To dopiero pierwszy krok w tym kierunku. Następny to stworzenie, nie znanego nawet komunizmowi, prawa obligującego do donoszenia na samego siebie. Proponuję nazwę "sygnalista osobisty".

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • EWA(2017-11-06 16:37) Zgłoś naruszenie 80

  Piętnując z każdej pozycji instytucję kapusia, zadaję pytanie: czy, jeśli ktoś wystąpi z otwartą przyłbicą i ujawni korupcję, to czy znajdzie się sąd, który (szczególnie w małych miasteczkach, gdzie panuje "układ") zechce wszcząć śledztwo i rozpatrzyć sprawę???? Która z dotychczasowych wielkich afer korupcyjnych, gdzie "wkraczało CBA" i ginęło w przepaściach, znalazła swój finał? Gdzie teraz szukać gwarancji, że ujawniona korupcja (podkreślam - z otwartą przyłbicą - imiennie) zostanie ukarana? Jakie prawdziwe cele przyświecają koncepcji stworzenia armii kapusiów?

  Odpowiedz
 • chłodnym okiem(2017-11-06 17:37) Zgłoś naruszenie 61

  Pewnie wielu dotychczasowych uśpionych tajnych współpracowników SB, ormowców MO i innych na to się załapie.I po latach jak się zmieni rząd będą znów widnieli na stronach IPN podobnie jak ci okresu komuny.

  Odpowiedz
 • Pawka Morozow(2017-11-07 06:10) Zgłoś naruszenie 30

  Dobrze że mam następców z początków moich młodzieńczych lat ubiegłego wieku, to budujące, lecz zdziwiony jestem iż to dzieje się poza granicami mojego kraju rad i to na taką skalę.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!