« Powrót do artykułu

Policja przyjmie po szkole branżowej. Zmienią się wymagania dotyczące doświadcznia

Zmieniają się wymagania dotyczące wykształcenia funkcjonariuszy. Do konsultacji społecznych trafił projekt nowelizacji rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji z 19 czerwca 2007 r. w sprawie wymagań w zakresie wykształcenia, kwalifikacji zawodowych i stażu służby, jakim powinni odpowiadać policjanci na stanowiskach komendantów policji i innych stanowiskach służbowych oraz warunków ich mianowania na wyższe stanowiska służbowe (Dz.U. poz. 857 ze zm.).

Policja

żródło: ShutterStock

97,2 tys. funkcjonariuszy służy w Policji.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • omega3(2017-10-17 12:55) Zgłoś naruszenie 90

  No proszę niby drobna zmiana ale jednak obniżenie kryterium.Równa pochyła ruszyła i obniżenie dalszych kryteriów przyjęcia do policji to tylko kwestia czasu. A pomyslec,że jeszcze nie tak dawno temu pisano i sugerowano,że "średnie " to za mało i do Policji dobrze widziani są kandydaci po studiach i to nie byle jakich. Policja powoli ale jednak schodzi na psy.

  Odpowiedz
 • niezależny(2017-10-17 15:03) Zgłoś naruszenie 70

  A wie ktoś dlaczego tak jest ? Odpowiedź prosta, nie ma chętnych do pracy w policji a powodów jest kilka: niskie zarobki, duże niebezpieczeństwo (patologii u nas w kraju dużo, nie ma problemu aby zarazić się jakimś HIVem od narkomana), perspektywy awansu ograniczone, społeczeństwo ma Cię gdzieś ponieważ nadal w naszym kraju policjant utożsamiany jest z milicjantem, Zomowcem itp. Na te pytania niech każdy odpowie sobie samemu. Ile jest warte dla Ciebie bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich (biorąc pod uwagę zagrożenia w dzisiejszym świecie)? czy warto dofinansować Policję aby była formacją profesjonalną ? a może warto postawić na ilość a nie na jakość (biorąc pod uwagę koszta) ?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • 2017rok(2017-10-20 08:12) Zgłoś naruszenie 30

  bardzo przykre.. gdyby było dobrze to by podnosili poprzeczkę a nie obniżali. Strata dla tych którzy ta podwyższona poprzeczkę przeskoczyli

  Odpowiedz
 • Jan III(2017-10-18 13:10) Zgłoś naruszenie 10

  Tak Niestety - Policja idzie w "ciemną stronę mocy" - złą stronę. Ale dlaczego się dziwić ? Jak następuje zmiana władzy - to wyrzuca się w Policji = wszystkich komendantów, naczelników, kierowników. Czego teraz mamy przykłady. Chętnych do pracy w Policji nie ma i nie będzie, a będzie jeszcze gorzej. Czyli wrócą czasy " Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera". Dodatkowo obecnie pracujący boją się o swe emerytury - bo kto im zagwarantuje, że za 20 lat - obecna praca nie będzie Traktowana jako służba w Zbrodniczej Organizacji ???

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!