« Powrót do artykułu

Likwidacja stanowiska nie zawsze pozwoli na zwolnienie

Pracownik zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony przebywał na zwolnieniu lekarskim. Pracodawca zawiadomił go listownie, że wypowiada mu umowę ze względu na likwidację stanowiska pracy. Równocześnie na stronie internetowej firmy pojawiła się informacja o zmianie struktury organizacyjnej, z której wynika, że stanowisko zajmowane przez pracownika zostało zniesione, a jego obowiązki rozdzielono na dwie inne osoby. Pracownik uważa, że w czasie zwolnienia lekarskiego nie powinien być zwolniony z pracy, i zamierza odwołać się do sądu. Czy ma rację?

praca, pracownik

żródło: ShutterStock

Ochrona pracownika przed wypowiedzeniem umowy o pracę „w czasie innej usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy” wynika wprost z art. 41 kodeksu pracy (dalej: k.p.) i dotyczy ona m.in. przypadku przebywania pracownika na zwolnieniu lekarskim.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!