« Powrót do artykułu

Związki zawodowe zleceniobiorców i samozatrudnionych: Zależność ekonomiczna bez znaczenia

Zleceniobiorcy i samozatrudnieni będą mogli zakładać związek zawodowy bez konieczności wykazywania, że co najmniej połowę wynagrodzenia ogółem otrzymują od pracodawcy, u którego chcą stworzyć swoje zrzeszenie.

Opracowywanie koncepcji. Praca zespołu

żródło: ShutterStock

O możliwości założenia zakładowej organizacji będzie decydował jedynie związek czasowy, a nie zależność ekonomiczna niepracownika od firmy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Pan Murzyński - Filipiński(2017-07-27 23:56) Zgłoś naruszenie 00

    Lansujecie jakieś nowotwory związkowe dla zleceniobiorców i samozatrudnionych. Chciałbym się dowiedzieć cóż, oprócz współczucia, mogą mi zaoferować np. w przypadku, gdy zleceniodawca zakończy ze mną współpracę, bo będzie miał taki kaprys. Przysłowie mówi, że syty głodnego nie zrozumie. Tworzenie regulacji które nie będzie miało praktycznego zastosowania nie służy nikomu, oczywiście poza tymi którzy je tworzą. Chyba rozsądniej byłoby zająć się przepisami które pozwalają w nieskończoność zatrudniać jednoosobowe "firmy" do wykonywania prac o znamionach pracy etatowej.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!