Jak się zarabia na ścianie wschodniej? Zestawienie wynagrodzeń

W powszechnej opinii Polaków, ściana wschodnie to rejon biedy, a zarobki w województwach na wschodzie są dużo niższe niż w pozostałej części kraju. Czy to prawda? Ogólnopolskie Badania Wynagrodzeń wskazuje, że krajowa mediana wynagrodzeń brutto w 2016 roku wyniosła 3,9 tys. zł. O ile mniej zarabia się na wschodzie?

Podkarpackie- wynagrodzenia - całkowite, w miastach, wielkość firmy

żródło: Materiały Prasowe

Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń także na Podkarpaciu przeciętna pensa krajowa była trudna do osiągnięcia. Mediana miesięcznych wynagrodzeń w województwie podkarpackim w 2016 roku wynosiła 3,2 tys. brutto. Co czwarty mieszkaniec województwa zarabiał nie więcej niż 2414 złotych, ale również co czwarty zarabiał ponad 4490 złotych.
Najlepiej opłacani byli pracownicy z Rzeszowa, gdzie mediana miesięcznych zarobków wynosiła 3,5 tys. zł. Wynagrodzenia w Stalowej Woli i Mielcu były o 200 złotych niższe. Przemyśl i Tarnobrzeg dawały zarobić jeszcze mniej. Najwyższe płace oferowały wielkie i duże przedsiębiorstwa. Mediana wynagrodzeń w tych firmach to 3,5 tys. zł. O 900 zł mniej zarabiali pracownicy mikroprzedsiębiorstw.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Artykuły powiązane

statystyki

Komentarze (20)

 • as(2017-04-07 08:31) Zgłoś naruszenie 129

  Moze i zarabiaja mniej, ale i mniej wydaja. Paliwo, fajki i alkohol maja polowe tansze. Wiecie o co chodzi ;)

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Gosc(2017-04-07 07:36) Zgłoś naruszenie 636

  Pracownicy na wschodzie są roszczeniowi a przez to znacznie mniej wydajni bo tam wciąż tylko chodzi się do pracy odbebnic godziny a nie pracować. Pracodawca to dla nich najgorszy wróg choćby im nieba chcial przychylić.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • jk(2017-04-07 08:59) Zgłoś naruszenie 52

  Mediana czy srednia arytmetyczna?

  Odpowiedz
 • magazynier uk(2017-04-07 14:30) Zgłoś naruszenie 413

  Co za bieda w tej Polsce . Ja miesięcznie odkładam 4-7 tys zl miesięcznie

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • emigrant (2017-04-08 05:34) Zgłoś naruszenie 44

  Też jestem z Podkarpacia choć od 12 lat pracuje za granicą ale statystycznie nadal tam mieszkam a dokładniej to kto tak drenuje podkarpackie bo mi to wydaje się że jedynie KLER w cotygodniowych daninach na kościół

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • emigrant (2017-04-07 20:44) Zgłoś naruszenie 32

  Dochody gospodarstw domowych tzw ściany wschodniej statystycznie są słabe ale w rzeczywistości są one zasilane milionami euro i funtów od członków rodzin którzy pracują za granicą a których statystyki nie widzą wierzcie mi wiem co pisze

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • inżynier(2017-08-25 17:09) Zgłoś naruszenie 00

  To chyba jakieś żarty bardziej wiarygodną statystykę przedstawiono nie tak dawno na łamach Newsweeka wedle którego powiat Chełmski jest jednym z najbiedniejszych w kraju biorąc pod uwagę zarobki bezrobocie i inne dane. Jestem absolwentką studiów technicznych świeżo po studiach i od pół roku szukam tu pracy. Wszyscy moi znajomi z wykształceniem na lepszych studiach już dawno uciekła do większych miast gdzie mają szanse na traktowanie ich z szacunkiem w pracy i godne zarobki. Osobiście nie mam dużych wymagań po za tym żeby pracować w wyuczonym fachu i móc tu pozostać. To jest straszne patrzeć na chłopaków po polibudach którzy idą na kierowców zawodowych jeśli chcą pozostać w Chełmie. Żal się robi okropnie tego miasta i tego co się tu dzieje, a prawda taka że Chełm powoli wymiera.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!