« Powrót do artykułu

Zmiany w prawie pracy: Nad czym powinna pracować komisja kodyfikacyjna

Trwają prace nad nowymi kodeksami prawa pracy. Zajmuje się tym Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy, działająca w dwóch zespołach. Ich zadaniem jest przygotowanie projektów dwóch regulacji, tj. kodeksu pracy oraz kodeksu zbiorowego prawa pracy. Niewątpliwie więc czekają nas również nowe przepisy o czasie pracy. Powstaje pytanie, w jakim kierunku powinny one zmierzać.

kontrola, praca

żródło: ShutterStock

Zespół zajmujący się nowym kodeksem pracy stoi przed dużym wyzwaniem.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • Inspektor Pracy(2017-02-17 22:34) Zgłoś naruszenie 41

  Władze ustawodawcze Polskie ZALEGALIZOWAŁY prawnie NIEWOLNICTWO co zostało ogłoszone w ustawie KODEKS PRACY w artykule : ---Art. 151. (ze znaczkiem5) ---§ 1. Pracodawca może zobowiązać pracownika do pozostawania poza normalnymi godzinami pracy w gotowości do wykonywania pracy wynikającej z umowy o pracę w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym przez pracodawcę (dyżur). ...(np w domu) § 2. Czasu dyżuru nie wlicza się do czasu pracy, jeżeli podczas dyżuru pracownik nie wykonywał pracy. § 3. Za czas dyżuru, z pełnionego w domu nie przysługuje czas wolny - --BRAWOO!!! BRAWO SEJM -BRAWO Rzą .. a wystarczyło by tylko dopisek że ta mozna ale tylko w nsytuaci klęski zywiolowej a za dyzur domowy należy się połowa dniówki.I juz nie było by naduzyć.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • gośc 2(2017-02-19 18:10) Zgłoś naruszenie 00

  Analizując dotychczasowe zmiany wprowadzone przez obecny rzad - STRACH SIĘ BAĆ jaki kolejny BUBEL BUBLE nam zaserwują !!!!!! )

  Odpowiedz
 • gośc 222(2017-02-19 18:11) Zgłoś naruszenie 00

  Analizując dotychczasowe zmiany wprowadzone przez obecny rzad - STRACH SIĘ BAĆ jaki kolejny BUBEL BUBLE nam zaserwują !!!!!! )

  Odpowiedz
 • oszukiwany(2017-02-17 20:43) Zgłoś naruszenie 01

  Komisja powinna zająć się dyskryminacją pracujących niepełnosprawnych,jedni pracują 7 godz,a inni 12-24,godz bo pracują przy jakimś pilnowaniu/co to znaczy nie potrafi określić dosłownie nikt/,żadne dostępne żródła nie określają tej czynności w czytelny sposób.Po prostu podła dyskryminacja i podziały,na życzenie lobby tzw firm ochroniarskich.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!