Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

10 powodów przez które pracownicy odchodzą z pracy

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Wynagrodzenie: Mediana wynagrodzeń w Polsce wciąż rośnie, ale pamiętajmy o tym, że statystyka bywa zgubna. Zarobki wielu osób nie przekraczają wysokości minimalnego wynagrodzenia, trudno więc oczekiwać od nich zadowolenia z tego powodu. 41.4 proc. osób biorących udział w ankiecie GoWork.pl to właśnie zarobki uznało za najczęstszą przyczynę odejścia z pracy. Jeżeli więc szefowi zależy na pracowniku, powinien zapewnić mu godną pensję, najlepiej nieco wyższą niż ta, jaką może zaproponować konkurencja.
Wynagrodzenie: Mediana wynagrodzeń w Polsce wciąż rośnie, ale pamiętajmy o tym, że statystyka bywa zgubna. Zarobki wielu osób nie przekraczają wysokości minimalnego wynagrodzenia, trudno więc oczekiwać od nich zadowolenia z tego powodu. 41.4 proc. osób biorących udział w ankiecie GoWork.pl to właśnie zarobki uznało za najczęstszą przyczynę odejścia z pracy. Jeżeli więc szefowi zależy na pracowniku, powinien zapewnić mu godną pensję, najlepiej nieco wyższą niż ta, jaką może zaproponować konkurencja. / ShutterStock
Reklama

Komentarze (5)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Karol
  2015-08-24 14:36
  Uklady o zatrudnieniu na zamowienie to rzecz codzienna i naganna w kazdym urzedzie praca jest z gory ukartowana a konkursy to fikcja??
  0
  zgłoś
 • krakus
  2015-08-23 11:01
  Jakiego swojego dostał samochód służbowy czyli firmowy tak piszę dla zrozumienia i nie bierze ze swojego samochodu tylko z mojego a to jest kradzież, musiałem zamontować GPS żeby wiedzieć gdzie jeździ ale oczywiście zaraz będą głosy żebym sam jeździł skoro tak mi jest z tym źle i tu mam duży problem zainwestowałem dużo środków zaufałem i co dostaję nagminne oszukiwanie. Czy ktoś morze mi doradzić co mam zrobić tylko mądre podpowiedzi proszę, zawsze można zwolnić i co dalej przyjdzie następny jeszcze lepszy cwaniak.
  0
  zgłoś
 • Do krakusa.
  2015-08-23 08:40
  Jeżeli bierze paliwo z swojego samochodu to nie jest kradzież.
  0
  zgłoś
 • dystansownik
  2015-08-23 07:43
  W kwestii wynagrodzeń, zapewnienie pensji wyższej niż konkurencja ma na celu głównie zapobieganie podkupywaniu pracowników. Niestety wielu pracodawców tego nie widzi, a potem pojawia się wielkie zdziwienie jak pracownik przynosi wypowiedzenie, bo dostał u konkurencji 30% więcej pieniędzy, gdy w swojej firmie często nie może się doprosić o podwyżkę, bo "kryzys" i "ciężka sytuacja firmy".
  W praktyce ważny jest stosunek oczekiwań i potrzeb finansowych pracownika do zapewnianego wynagrodzenia, oraz stosunek tego wynagrodzenia do warunków rynkowych. W przypadku pierwszego czynnika, zależy na kogo się trafi. Są ludzie, którym zawsze będzie mało i nigdy im się nie dogodzi, a są i tacy którzy zadowolą się niższą pensją, bo będzie dla nich wystarczająca. Wtedy ważny jest drugi czynnik, czyli jak ma się to do warunków rynku. Tu nawet nie chodzi stricte o pieniądze, ale kwestię oceny, czy raczej wyceny pracownika. Jeśli firma płaci komuś np. 30% mniej niż średnia na rynku, to wskazuje na to, że firma uważa, że praca tego pracownika nie jest więcej warta.
  0
  zgłoś
 • Krakus
  2015-08-23 02:23
  W mojej firmie pracownik zarabia na rękę 2 800 i to mu mało bo kradnie paliwo z samochodu jest zatrudniony na umowę o prace ma wszystkie świadczenia
  0
  zgłoś
Reklama
Reklama

Zobacz więcej