Służby mundurowe

4 grudnia 2019 r.

pieniądze

MSWiA proponuje nowe dodatki dla służb mundurowych4 grudnia 2019 r.

 W środę doszło do spotkania szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego i wiceministra resortu Macieja Wąsika z przedstawicielami związków zawodowych służb mundurowych; zaproponowano na nim wprowadzenie dwóch nowych dodatków dla mundurowych, po 25 latach i po 28,5 roku służby - przekazał resort.

8 listopada 2019 r.

Policja

Służba „na wolnym powietrzu” - na swoje wyżywienie policjant dostaje 2,71 zł. KGP zabiera głos8 listopada 2019 r.

Portal InfoSecurity24.pl przypomina, że zgodnie z przepisami, policjantowi pełniącemu służbę „na wolnym powietrzu”, przez co najmniej 4 godziny dziennie, w okresie od 1 listopada do 31 marca, przysługuje wyżywienie lub równoważnik pieniężny. Brzmi sensownie...gdyby nie sama kwota wypłacana wypłacana policjantom na rękę. W Radomiu mundurowi pełniący służbę patrolową, otrzymują nie całe 3 zł (dokładnie 2 złote 71 groszy).

18 września 2019 r.

Z ustawy o policji zakłada, że funkcjonariuszowi przywróconemu do służby przysługuje świadczenie pieniężne równe uposażeniu na stanowisku zajmowanym przed zwolnieniem, nie więcej jednak niż za okres sześciu miesięcy i nie mniej niż za jeden miesiąc

Mało skuteczna ochrona funkcjonariuszy. Policjanci są w gorszej sytuacji niż żołnierze18 września 2019 r.

Policjanci są w gorszej sytuacji niż żołnierze, którzy po oczyszczeniu z zarzutów wracają do służby. Okazuje się, że ustawa z 16 maja 2019 r. o zmianie ustawy o Policji oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1091), wprowadzająca rehabilitację prawną i powrót uniewinnionego w postępowaniu karnym policjanta, nie rozwiązała wszystkich problemów.