Rynek pracy

15 maja 2020 r.

- Zasiłek dla bezrobotnych będzie podniesiony do 1200 zł; chcemy zaproponować dodatkowy zasiłek 3-miesięczny w wysokości 1300 zł - zapowiedział na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Będzie wyższy zasiłek dla bezrobotnych15 maja 2020 r.

Zasiłek dla bezrobotnych chcemy podnieść z 860 zł do 1200 zł i zaproponować dodatkowy zasiłek 3-miesięczny dla osób tracących pracę w kwocie 1300 zł - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że będą wzmacniane polskie mechanizmy ubezpieczania przedsiębiorców przy kontraktach.

13 maja 2020 r.

Ekonomiści Banku Pekao skorygowali swe prognozy z ubiegłego miesiąca – wówczas oceniali, że bezrobocie u nas może sięgnąć 13 proc., dziś twierdzą, że może pozostać jednocyfrowe.

W kwietniu uniknęliśmy wielkiej fali zwolnień13 maja 2020 r.

Według wojewódzkich urzędów pracy firmy zgłosiły chęć rozstania się w formie zwolnień grupowych z ponad 10 tys. pracowników. To co prawda o prawie 3 tys. więcej niż w marcu, jednak trudno mówić o katastrofie, biorąc pod uwagę fakt, że aktywnych zawodowo jest ok. 16 mln Polaków. Te dane oznaczają, że w ciągu półtora miesiąca zawieszenia gospodarki narażonych na utratę pracy w ten sposób jest ok. dwóch trzecich liczby osób, które objęły zwolnienia grupowe w całym ubiegłym roku.