Rynek pracy

26 lipca 2019 r.

Menadżerowie to też ludzie. Ich problemy są podobne do naszych, zwykłych „szaraków”, tylko poziom skomplikowania odpowiada poziomowi danego stanowiska i rośnie wraz ze wzrostem obszaru odpowiedzialności.

Wypalenie zawodowe? Nie tylko „szaraki” walczą z brakiem motywacji do pracy [WYWIAD]26 lipca 2019 r.

- Obserwuję bardzo pozytywną rzecz w obszarze komunikacji, jeśli chodzi o pokolenie millennialsów i pokolenie C. Otóż potrafią one komunikować się przy pomocy urządzeń elektronicznych, dzięki czemu informacja dociera do większości odbiorców, którzy są docelowymi adresatami. Oni są już nie tylko online – są wręcz inline mówi - Tomasz Czyż, trener, konsultant, psycholog specjalizujący się w mentoringu wyższej kadry zarządzającej.

25 lipca 2019 r.

W wielu branżach Ukraińcy sprawdzają się, ale są takie, gdzie jednak wolelibyśmy pracowników z Azji.

Niemiecki rynek pracy dla osób spoza UE. Exodusu nie będzie, większość pracowników z Ukrainy to nie są fachowcy [WYWIAD]25 lipca 2019 r.

- Nasz rynek jest najbliższy geograficznie i najłatwiejszy, jeżeli chodzi o podjęcie pracy. Warto nie zapominać o tym, że spośród wszystkich krajów unijnych tylko Polska w tak dużym stopniu otworzyła się na pracowników ze Wschodu. W ramach ruchu bezwizowego, który obowiązuje od 2017 roku, Ukraińcy mogą podjąć pracę tylko u nas - mówi Paweł Kułaga z Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej.