Rynek pracy

17 stycznia 2020 r.

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz przedstawiła pomysł, który miałby przyczynić się do zwiększenia liczby start-upów w Polsce.

Urlop od korporacji na założenie start-upu wsadzi pracodawcę na minę17 stycznia 2020 r.

Sześć miesięcy wolnego, by przetestować pomysł na biznes, a w razie niepowodzenia wrócić spokojnie do dotychczasowego pracodawcy – o tym rządowym pomyśle jest głośno od początku roku. I budzi on skrajne emocje. Zwłaszcza, że dla firmy zatrudniającej startupowca byłoby to równoznaczne ze zgodą na to, by pod jej skrzydłami rosła konkurencja.

30 grudnia 2019 r.

Porównując zarobki kierowców w stosunku do roku ubiegłego, średnio wzrosły one o 17%, przy czym mediana jest wyższa o 26%. Nie zmienia to faktu, że znaczna część wynagrodzenia to nieoskładkowane diety oraz inne dodatki. Podstawa wynosi średnio 2519 zł, a jej mediana 2064 zł - dwie trzecie wynagrodzenie stanowią zatem dodatki.

Kierowcy zawodowi zarabiają więcej niż przed rokiem [RAPORT WYNAGRODZEŃ]30 grudnia 2019 r.

Mediana zarobków polskiego kierowcy to 6300 zł netto. Na tę kwotę składają się: podstawa, diety, premie i inne dodatki. Najlepiej zarabiają kierowców ciągnika siodłowego z naczepą (zestaw), gdzie mediana wynosi 6400 zł na rękę. Podobnie zarabiają kierowcy z Litwy i Węgier - wynika z raportu , przygotowanego przez Polski Instytut Transportu Drogowego.

20 grudnia 2019 r.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Społeczna odpowiedzialność biznesu: W CSR angażują się nie tylko firmy, lecz także zatrudnieni20 grudnia 2019 r.

Społeczne zaangażowanie firm coraz częściej przekłada się na udział zatrudnionych w podejmowanych akcjach. Wielu pracodawców jednak nie reguluje tej kwestii ani nie dba o formalności m.in. przy nawiązywaniu współpracy z organizacjami pożytku publicznego. A w ten sposób naraża się na pewne ryzyka, np. w razie wypadku pracownika przy wykonywaniu przez niego prac społecznych.