Rekrutacja

5 listopada 2017 r.

Portale profesjonalne dają możliwość szybszego i łatwiejszego rozwijania sieci kontaktów niemalże w każdej branży

Papierowe CV odchodzi do lamusa. Jak powinno wyglądać poszukiwanie pracy w erze cyfrowej?5 listopada 2017 r.

W Polsce z Internetu aktywnie korzysta już 25,71 mln osób. W sieci spędzamy codziennie średnio 4,4 godziny. Kolejne 1,3 godziny – poświęcamy na przeglądanie stron na urządzeniach mobilnych . Digital zdominował wiele obszarów naszego życia – także proces rekrutacji, który w dużej mierze przeniósł się do wirtualnego świata. Posiadamy interaktywne narzędzia do tworzenia CV, korzystamy z platform takich jak LinkedIn, a rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzamy na Skype. Mimo tych ułatwień, kandydaci mają coraz większe trudności ze zwróceniem uwagi rekrutera lub potencjalnego pracodawcy. Jak wyróżnić się spośród innych kandydatów? Dlaczego profesjonalny wizerunek w Social Mediach jest ważny?

27 października 2017 r.

Poza tym, co znajdziemy w ogłoszeniu, warto też zwrócić uwagę na pewne podstawy, które są tak oczywiste.. że czasami o nich zapominamy, a dotyczą wszystkich kandydatów, bez względu na branżę.

Szukasz pracy? Zobacz 5 cech kandydata idealnego27 października 2017 r.

Walka na rynku pracy staje się coraz bardziej wyrównana. Już nie tylko pracownik walczy o uwagę rekrutera. Nie sposób nie zauważyć, że już na poziomie ogłoszeń pracodawcy też rywalizują o pracowników. Coraz więcej ogłoszeń rozpoczyna się od wypunktowania tego, co firma ma do zaoferowania pracownikom, a dopiero kolejne elementy mówią o wymaganiach. Nie zależnie od tego czy to pracodawca walczy o specjalistę czy pracownicy biją się o wakat, rekruterzy mają obraz kandydata idealnego – różny, w zależności od branży.

8 października 2017 r.

Decydując się na kreatywne przedstawienie swojej osoby, warto pamiętać, że musi ono do nas pasować.

7 kreatywnych sposobów, które pozwolą pracodawcy cię dostrzec8 października 2017 r.

John D. Rockefeller, najbogatszy człowiek w historii, pierwszej pracy szukał jako szesnastolatek, w 1855 roku. Wychodził o 8 rano z domu i chodził od pracodawcy do pracodawcy. Po sześciu tygodniach dostał pierwszą pracę na stanowisku pomocnika księgowego. Rockefeller uważał, że odwaga i konsekwencja mogą zaprowadzić go na szczyt. Dziś nazwalibyśmy to kreatywnością.

24 września 2017 r.

Jak pokazuje doświadczenie Hays, pracodawcy z licznych branż od kandydatów oprócz umiejętności twardych w równym stopniu oczekują rozwiniętych kompetencji miękkich, które pozwolą na szybką reakcję w obliczu nieustannych transformacji.

6 kompetencji miękkich niezbędnych do znalezienia pracy24 września 2017 r.

Jak pokazują międzynarodowe badania oraz obserwacje rynku pracy, uniwersalne kompetencje miękkie, przydatne w każdej specjalizacji i branży, są szeroko poszukiwane wśród kandydatów do pracy. Co więcej, znaczenie umiejętności społecznych i psychofizycznych na rynku pracy stale rośnie, a w roku 2030 nawet dwie trzecie zawodów będzie wymagało wysoko rozwiniętych kompetencji miękkich. Ekspert Hays wskazuje, w rozwój których obszarów kompetencyjnych warto inwestować.

6 sierpnia 2017 r.

Praca w jednej firmie przez 2 lata lub więcej – 94% rekruterów zgadza się, że dzięki temu CV się wyróżnia

Profesjonalne CV: Co to oznacza dla rekrutera, a co dla kandydata?6 sierpnia 2017 r.

– Polska to największa gospodarka w Europie Środkowej, która nieustannie się rozwija. Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie stopa bezrobocia sukcesywnie spada – wg najnowszych danych GUS wynosi obecnie 7,1%. To zatem idealny czas na przygotowanie CV i poszukanie nowego miejsca zatrudnienia. Na pytanie, jak powinno ono wyglądać odpowiada firma rekrutacyjna Michale Page po przebadaniu opinii zarówno rekruterów, jak i kandydatów z 12 europejskich krajów – m.in. Niemiec, Włoch, Francji, Polski, Hiszpanii, Szwecji czy Turcji.

11 marca 2017 r.

Rozmowa kwalifikacyjna nie może być jedynie czasem, w którym będzie on odpowiadał na pytania rekrutera.

Rekruter też musi się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej. Jak to zrobić?11 marca 2017 r.

Po tygodniach poszukiwań, przeczytaniu setek CV, przyszedł czas na spotkania face to face z kandydatami. Jeden z nich wydaje się idealny. Oczekujesz, że właśnie ten kandydat zabłyśnie i będzie starał się o pracę, ale… być może to osoba, która ma w zwyczaju chodzić na rozmowy, by jedynie sondować rynek pracy. Taką osobę nie tylko będzie trudno przekonać do zmiany, ale łatwo zniechęcić. Jak powinna wyglądać rozmowa kwalifikacyjna w takiej sytuacji?