Rząd ugiął się przed policjantami - nadal będą otrzymywać emeryturę zwiększoną o rentę

autor: Bożena Wiktorowska09.09.2014, 07:28; Aktualizacja: 09.09.2014, 13:37
policja

Projekt nie likwiduje jednak obecnie obowiązującego podziału na trzy grupy inwalidzkie.źródło: ShutterStock

Funkcjonariusze niezdolni do służby nadal będą mogli otrzymywać emeryturę zwiększoną o rentę. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych do końca tej kadencji nie planuje bowiem żadnych zmian w systemie rentowym.

Na rozpoczynającym się w tym tygodniu posiedzeniu Sejmu nadal będą prowadzone prace nad rządowym projektem ustawy o komisjach lekarskich. To trzeci dokument z pakietu ustaw określających zasady wypłat świadczeń chorym funkcjonariuszom. Dokument ten zakłada istnienie tylko dwóch instancji – komisji rejonowych i komisji centralnej. Związkowcy Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych nie mają żadnych wątpliwości, że takie rozwiązanie będzie generować koszty i będzie bardzo uciążliwe dla funkcjonariuszy, bowiem osoby odwołujące się od negatywnych dla siebie decyzji będą musiały stawić się osobiście na badaniu w Warszawie.

Projekt nie likwiduje jednak obecnie obowiązującego podziału na trzy grupy inwalidzkie. Wiceminister spraw wewnętrznych Piotr Stachańczyk w czasie prac w Sejmie potwierdził, że procedowana ustawa nie spowoduje żadnych zmian w systemie rentowym.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • kripo(2014-09-11 14:40) Zgłoś naruszenie 00

    A ETOSOWE NIEROBY CHCIAŁY I NADAL CHCĄ WSZYSTKIEGO TYLKO I WYŁĄCZNIE ZA GNICIE NA STYROPIANIE !!!

    Odpowiedz
  • kripo(2014-09-11 14:44) Zgłoś naruszenie 00

    do KM poz.11 ! TO JEST KAPITALIZM !!! PAMIĘTAM JAK STYROPIANOWI BONZOWIE OBIECYWALI,ŻE W NOWYM USTROJU PRACOWNIK/ROBOTNIK BEDZIE OWSZYSTKIM DECYDOWAŁ,NIC O WAS BEZ WAS !!! DLACZEGO NIE ZAŁOŻYCIE SOBIE NSZZ SOLIDARNOŚĆ ??!!!

    Odpowiedz
  • zx(2014-09-10 11:25) Zgłoś naruszenie 00

    zwolnij się i idź do policji, dostaniesz emerytury z 5tyś.jak zrobisz karierę

    Odpowiedz
  • novax(2014-09-09 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    No i dobrze. Jakas motywacja musi byc, choc to, ze trzeba narazac sie na niesprawnosc, by dostac pieniadze, to slaba motywacja.

    Odpowiedz
  • macgiwer(2014-09-09 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    Cóż za oflegów przyjmują do Policji??? Połazi to taki za szlifobruka kilka lat i już mu rentę przyznają!!Później posiedzi jeszcze kilka lat zadołowany w jakimś magazynie albo za kajfusa,i nabywa prawa do emerytury.W połączeniu tych dwóch świadczeń doliczając inne dodatki i przywileje żyje jak pączek w maśle.Po otrzymaniu świadczenia nagle bardzo szybko ,jak za dotknięciem Harisa staje się uzdrowiony,i już zaczyna robotę w agencji ochrony.Posiadając zezwolenie na broń obija się za inspekcyjnego, a jak był nierób w Policji tak jest nierobem w agencji,tylko za dodatkową kasę.

    Odpowiedz
  • Tuskoebus(2014-09-09 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    By moim uprzywilejowanym żyło się jeszcze lepiej.
    To reszta hołoty musi robić na nich do wieku 67 lat!

    Odpowiedz
  • wjw(2014-09-09 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    A przed kim te rządy jeszcze się nie ugięły ?
    Znów cwaniactwo wygrywa...

    Odpowiedz
  • okradziony przez rząd podatnik(2014-09-09 19:26) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Bożena Wiktorowska mija się z prawdą, celowo czy z nieuctwa?

    Odpowiedz
  • prawdziwy pies(2014-09-09 20:02) Zgłoś naruszenie 00

    zap... świątki piątki i za to mam przywileje. Jak jest tak słodko to weź się przyjmij i sam zobaczysz jeden z drugim jaki to miód. Zaznaczę ,że trzeba mieć chociaż średnie.Po równo nie znaczy sprawiedliwie.

    Odpowiedz
  • kłamstwo autora(2014-09-09 11:16) Zgłoś naruszenie 00

    Debilny tytuł i komentarz nikt nie otrzymuje emerytury zwiększonej o rentę.Jedynie w przypadku choroby zawodowej lub wypadku w służbie za zrujnowane zdrowie dostaje się od 1 do maksimum 15% dodatku do emerytury

    Odpowiedz
  • KM(2014-09-10 07:32) Zgłoś naruszenie 00

    Nie powinni dostawać takich pieniędzy. W zakładzie w którym pracuję też są PANOWIE z ochrony. Wysokie emeryturki w bardzo młodym wieku a teraz jeszcze dodatkowo pracują w - powiedzmy- w ochronie mienia. Ja muszę pracować do 64 lat a zarobki mam groszowe bo to zakład prywatny Pracuję tu 30 lat! I jak sądzicie Jaka będzie emerytura? Ja już wiem 1550 brutto! Fajnie!

    Odpowiedz
  • Informujcie rzetelnie(2014-09-09 12:43) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie nie ma czegoś takiego jak emerytura wraz z rentą. Jest jedno albo drugie. Jedynie w przypadku uprawnień emerytalnych i choroby zawodowej ewent. wypadku w służbie, które to schorzenia dyskwalifikują do służby, to doliczają od 1 - 15% , z reguły 5%, który się zwie dodatkiem rentowym.

    Odpowiedz
  • EWA(2014-09-09 14:30) Zgłoś naruszenie 00

    Prawidłowy tytuł artykułu:
    " Bezczelny, nieodpowiedzialny rząd po raz kolejny dał w twarz podatnikom, którzy nie mają przywilejów!!".

    Odpowiedz
  • AUTORKA KŁAMIE!(2014-09-09 15:19) Zgłoś naruszenie 00

    Autorce stawiam wczasy na Florydzie jak mi powie jak można w służbach mundurowych dostawać emeryturę i rentę łącznie! Można mieć prawo i do renty i do emerytury,ale dostaje się JEDNO ŚWIADCZENIE PANI AUTORKO,ALBO RENTĘ ALBO EMERYTURĘ.WIĘC CZEMU PANI KŁAMIE?JEDYNE CO MOŻNA TO DOSTAĆ DODATEK DO EMERYTURY MAX 15% ALE TRZEBA STRACIĆ ZDROWIE W WYPADKU NA SŁUŻBIE LUB ZACHOROWAĆ NA CHOROBĘ ZAWODOWĄ ! TYLE!

    Odpowiedz
  • kurkapolitycy(2014-09-15 22:23) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem policyjnym emerytem od 2 lat i cieszę się bardzo, że plującej hołocie nie muszę już służyć i życzę im tylko aby ich w jak największej ilości mordowali, bili, okradali i gwałcili.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gumiś(2018-11-09 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    To jest rodzinna instytucja tylko pieniędzy im dawaj a zwykli ludzie nie mogą mieć dostępu.Jeszcze nic nie umieją wiem bo tam pracowałem

    Odpowiedz