Rząd ugiął się przed policjantami - nadal będą otrzymywać emeryturę zwiększoną o rentę

autor: Bożena Wiktorowska09.09.2014, 07:28; Aktualizacja: 09.09.2014, 13:37
policja

Projekt nie likwiduje jednak obecnie obowiązującego podziału na trzy grupy inwalidzkie.źródło: ShutterStock

Funkcjonariusze niezdolni do służby nadal będą mogli otrzymywać emeryturę zwiększoną o rentę. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych do końca tej kadencji nie planuje bowiem żadnych zmian w systemie rentowym.

Na rozpoczynającym się w tym tygodniu posiedzeniu Sejmu nadal będą prowadzone prace nad rządowym projektem ustawy o komisjach lekarskich. To trzeci dokument z pakietu ustaw określających zasady wypłat świadczeń chorym funkcjonariuszom. Dokument ten zakłada istnienie tylko dwóch instancji – komisji rejonowych i komisji centralnej. Związkowcy Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych nie mają żadnych wątpliwości, że takie rozwiązanie będzie generować koszty i będzie bardzo uciążliwe dla funkcjonariuszy, bowiem osoby odwołujące się od negatywnych dla siebie decyzji będą musiały stawić się osobiście na badaniu w Warszawie.

Projekt nie likwiduje jednak obecnie obowiązującego podziału na trzy grupy inwalidzkie. Wiceminister spraw wewnętrznych Piotr Stachańczyk w czasie prac w Sejmie potwierdził, że procedowana ustawa nie spowoduje żadnych zmian w systemie rentowym.


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • kripo(2014-09-11 14:40) Zgłoś naruszenie 00

    A ETOSOWE NIEROBY CHCIAŁY I NADAL CHCĄ WSZYSTKIEGO TYLKO I WYŁĄCZNIE ZA GNICIE NA STYROPIANIE !!!

    Odpowiedz
  • kripo(2014-09-11 14:44) Zgłoś naruszenie 00

    do KM poz.11 ! TO JEST KAPITALIZM !!! PAMIĘTAM JAK STYROPIANOWI BONZOWIE OBIECYWALI,ŻE W NOWYM USTROJU PRACOWNIK/ROBOTNIK BEDZIE OWSZYSTKIM DECYDOWAŁ,NIC O WAS BEZ WAS !!! DLACZEGO NIE ZAŁOŻYCIE SOBIE NSZZ SOLIDARNOŚĆ ??!!!

    Odpowiedz
  • zx(2014-09-10 11:25) Zgłoś naruszenie 00

    zwolnij się i idź do policji, dostaniesz emerytury z 5tyś.jak zrobisz karierę

    Odpowiedz
  • novax(2014-09-09 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    No i dobrze. Jakas motywacja musi byc, choc to, ze trzeba narazac sie na niesprawnosc, by dostac pieniadze, to slaba motywacja.

    Odpowiedz
  • macgiwer(2014-09-09 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    Cóż za oflegów przyjmują do Policji??? Połazi to taki za szlifobruka kilka lat i już mu rentę przyznają!!Później posiedzi jeszcze kilka lat zadołowany w jakimś magazynie albo za kajfusa,i nabywa prawa do emerytury.W połączeniu tych dwóch świadczeń doliczając inne dodatki i przywileje żyje jak pączek w maśle.Po otrzymaniu świadczenia nagle bardzo szybko ,jak za dotknięciem Harisa staje się uzdrowiony,i już zaczyna robotę w agencji ochrony.Posiadając zezwolenie na broń obija się za inspekcyjnego, a jak był nierób w Policji tak jest nierobem w agencji,tylko za dodatkową kasę.

    Odpowiedz
  • Tuskoebus(2014-09-09 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    By moim uprzywilejowanym żyło się jeszcze lepiej.
    To reszta hołoty musi robić na nich do wieku 67 lat!

    Odpowiedz
  • wjw(2014-09-09 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    A przed kim te rządy jeszcze się nie ugięły ?
    Znów cwaniactwo wygrywa...

    Odpowiedz
  • okradziony przez rząd podatnik(2014-09-09 19:26) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Bożena Wiktorowska mija się z prawdą, celowo czy z nieuctwa?

    Odpowiedz
  • prawdziwy pies(2014-09-09 20:02) Zgłoś naruszenie 00

    zap... świątki piątki i za to mam przywileje. Jak jest tak słodko to weź się przyjmij i sam zobaczysz jeden z drugim jaki to miód. Zaznaczę ,że trzeba mieć chociaż średnie.Po równo nie znaczy sprawiedliwie.

    Odpowiedz
  • kłamstwo autora(2014-09-09 11:16) Zgłoś naruszenie 00

    Debilny tytuł i komentarz nikt nie otrzymuje emerytury zwiększonej o rentę.Jedynie w przypadku choroby zawodowej lub wypadku w służbie za zrujnowane zdrowie dostaje się od 1 do maksimum 15% dodatku do emerytury

    Odpowiedz
  • KM(2014-09-10 07:32) Zgłoś naruszenie 00

    Nie powinni dostawać takich pieniędzy. W zakładzie w którym pracuję też są PANOWIE z ochrony. Wysokie emeryturki w bardzo młodym wieku a teraz jeszcze dodatkowo pracują w - powiedzmy- w ochronie mienia. Ja muszę pracować do 64 lat a zarobki mam groszowe bo to zakład prywatny Pracuję tu 30 lat! I jak sądzicie Jaka będzie emerytura? Ja już wiem 1550 brutto! Fajnie!

    Odpowiedz
  • Informujcie rzetelnie(2014-09-09 12:43) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie nie ma czegoś takiego jak emerytura wraz z rentą. Jest jedno albo drugie. Jedynie w przypadku uprawnień emerytalnych i choroby zawodowej ewent. wypadku w służbie, które to schorzenia dyskwalifikują do służby, to doliczają od 1 - 15% , z reguły 5%, który się zwie dodatkiem rentowym.

    Odpowiedz
  • EWA(2014-09-09 14:30) Zgłoś naruszenie 00

    Prawidłowy tytuł artykułu:
    " Bezczelny, nieodpowiedzialny rząd po raz kolejny dał w twarz podatnikom, którzy nie mają przywilejów!!".

    Odpowiedz
  • AUTORKA KŁAMIE!(2014-09-09 15:19) Zgłoś naruszenie 00

    Autorce stawiam wczasy na Florydzie jak mi powie jak można w służbach mundurowych dostawać emeryturę i rentę łącznie! Można mieć prawo i do renty i do emerytury,ale dostaje się JEDNO ŚWIADCZENIE PANI AUTORKO,ALBO RENTĘ ALBO EMERYTURĘ.WIĘC CZEMU PANI KŁAMIE?JEDYNE CO MOŻNA TO DOSTAĆ DODATEK DO EMERYTURY MAX 15% ALE TRZEBA STRACIĆ ZDROWIE W WYPADKU NA SŁUŻBIE LUB ZACHOROWAĆ NA CHOROBĘ ZAWODOWĄ ! TYLE!

    Odpowiedz
  • kurkapolitycy(2014-09-15 22:23) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem policyjnym emerytem od 2 lat i cieszę się bardzo, że plującej hołocie nie muszę już służyć i życzę im tylko aby ich w jak największej ilości mordowali, bili, okradali i gwałcili.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gumiś(2018-11-09 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    To jest rodzinna instytucja tylko pieniędzy im dawaj a zwykli ludzie nie mogą mieć dostępu.Jeszcze nic nie umieją wiem bo tam pracowałem

    Odpowiedz