Wolontariat uczy nowych umiejętności, m.in. zarządzania projektem czy pracy zespołowej. Takie kwalifikacje pomagają w początkach kariery zawodowej - mówi Sylwia Filipek, uczestniczka wolontariatu w ramach targów Non Corporate! Summer.

Jutro na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie rozpoczynają się targi Non Corporate! Summer, które organizuje Szkoła Główna Handlowa. Patronat nad nimi objął Dziennik Gazeta Prawna. W tegorocznej, czwartej już edycji weźmie udział 11 uczelni. Do kogo targi są kierowane?

Do studentów, którzy w trakcie wakacji chcieliby spędzić aktywnie czas i przy okazji zdobyć doświadczenie zawodowe, które może być dla nich przydatne w przyszłości. W ubiegłym roku byłam uczestnikiem tych targów. W ich trakcie zaprezentowano oferty wyjazdów za granicę przedstawiane przez różne firmy. Mnie zainteresowało stanowisko organizacji AIESEC, które oferowało wolontariat oraz praktyki zagraniczne. Ta pierwsza forma najbardziej mi odpowiadała. Na jej podstawie można było wyjechać do krajów azjatyckich. Oferty wolontariatów przedstawiane na targach dotyczą miejsc na wszystkich kontynentach, ale najczęściej można wyjechać właśnie do krajów azjatyckich, Brazylii, Meksyku.