Wielkie marzenie Polaka: 3 tysiące złotych pensji

autor: Sylwia Czubkowska, Klara Klinger31.12.2012, 06:48; Aktualizacja: 31.12.2012, 08:04
Portret młodych wykształconych wchodzących na rynek pracy

Portret młodych wykształconych wchodzących na rynek pracyźródło: DGP

Przez pół roku na zlecenie DGP instytut badawczy Homo Homini analizował, jak swoją przyszłość zawodową widzą studenci ostatnich lat i absolwenci popularnych kierunków, takich jak prawo, informatyka, architektura czy medycyna. Wnioski są zaskakujące.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (65)

  • Manipulatorzy-zawodowi kłamcy(2012-12-31 08:12) Zgłoś naruszenie 00

    dlaczego wprowadzacie ludzi w błąd i robicie z Polaków biedaków ! ,skoro

    "średnie wynagrodzenie w przedsiębiorstwach wyniosło 3679 zł brutto i było o 3,7 proc. wyższe niż przed rokiem – wynika z danych GUS. "

    serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/657874,podwyzki_plac_nie_nadazaja_za_inflacja_realne_wynagrodzenia_spadna_po_raz_pierwszy_od_20_lat.html

    Odpowiedz
  • MARIA(2012-12-31 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    KLER TO JUŻ MA OD DAWNA J BEZ PODATKU

    Odpowiedz
  • asd(2012-12-31 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    proszę pisać przy podawanych kwotach, czy to brutto czy netto, bo w naszych warunkach ma to duże znaczenie:)

    Odpowiedz
  • stary student(2012-12-31 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    :) znowu szerzycie panikę - coś może więcej na temat próby na podstawie której doszli Państwo do ww. wniosków /// po kilku latach pracy robię sobie właśnie "zalegle" studia mgr. /// uczelnia państwowa - st. zaoczne // masakra - poziom? niższy od -0- // hi hi ogólnie taki kurs robienia prezentacji w powerpoincie (sic!) projekty? :) - przynajmniej mogę sobie spokojnie zrobić prasowke z tygodnia ;)

    Odpowiedz
  • Tadeusz(2012-12-31 09:09) Zgłoś naruszenie 00

    Nie życzę Wam źle, ale teraz musicie odebrać dowód osobisty i dziadkowi bo babci już odebraliście ! Radzę też byście się od razu zastanowili komu jeszcze należy odebrać dowód osobisty.

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2012-12-31 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    jak motłoch gonili głosoac na Tuska.. to maja to na co zagłosowali...hahaha

    Odpowiedz
  • mArek(2012-12-31 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wiedziałem, a wynika to z wypowiedzi na tej stronie, że za Kaczyńskiego wszyscy zarabiali lepiej co najmniej dwukrotnie, a przyszedł Tusk i im to zabrał. To coś jak na starość: wnuczku twój dziadek to jak był młody to nikt mu nie dorównał w ... Taka skleroza? A pamiętacie te pielęgniarki zamknięte i odcięte od WC (!) i telefonu przez Kaczyńskiego? Aha, one walczyły o obniżenie za wysokich pensji.

    Odpowiedz
  • BABA(2012-12-31 10:00) Zgłoś naruszenie 00

    do mArek 31.11.179 a pamiętasz że ze znalezieniem pracy nie było najgorzej kto usilnie szukał to znalazł,teraz można szukać 24 godziny na dobę i ZERO ZERO pracy więc skoryguj twoje poglądy ,nie ironizuj,a tak w ogóle to nie strasz pisem bo się zes... przy klawiaturze i narobisz smrodu .lubię krytykę tak jak i inni tu piszący merytoryczna a nie pozbawiona sensy i do tego chamską!!!mądrego spojrzenia na przyszłość!!!

    Odpowiedz
  • Władysław(2012-12-31 10:39) Zgłoś naruszenie 00

    faktycznie-Ci co twierdzą że w latach Kaczyńskiego było lepiej-to wcale nie znaczy że dzieki Kaczynskiemu lecz kondycji finansowej Uni w ramach ktorej Włosi Hiszpanie czy tez Grecy mieli sie bardzo dobrze a teraz oni dzieki Tuskowi maja żle-ha ha ha-dlatego Hiszpanie Grecy i Wlosi pragna aby PiSowcy wraz z Kaczyskim doszli do władzy-Tak to wyglada z wypowiedzi tych co maja ograniczone horyzonty odwołując sie do czasów Kaczyńskich

    Odpowiedz
  • w(2012-12-31 10:50) Zgłoś naruszenie 00

    a radwan szczeka,że nauczyciel zarabia 5000 zł NA RĘKĘ!!!

    Odpowiedz
  • Do 2 i jej podobnych:(2012-12-31 12:33) Zgłoś naruszenie 00

    Dokonaj choć małego wysiłku i zapoznaj się przepisami art.42-51 Ustawy z dnia 20.11.98r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od przychodów osób duchownych, a skończysz wreszcie z pisaniem takich bzdur (że kler jest wyłączony z opodatkowania)

    Odpowiedz
  • eryk(2012-12-31 12:47) Zgłoś naruszenie 00

    ja ze swojego doświadczenia widzę, że warto zacząć jak najwcześniej pracę i że to później procentuje - ja przez studia zaoczne zbierałem pierwsze doświadczenie w eniro, po czym po skończeniu licencjatu z administracji udało mi się zdobyć pracę już związaną z moim kierunkiem studiów.. na rozmowie wypytywali mnie właśnie o to jak było poprzednio, co robiłem i widać było po reakcjach, że to miało duże znaczenie dla przyjęcia mnie... no a też bardzo miło wspominam pierwszą pracę, wyniosłem ciekawe znajomości i poza wpisem do cv miałem swoje pieniądze i w końcu się usamodzielniłem...

    Odpowiedz
  • Iwona(2012-12-31 12:48) Zgłoś naruszenie 00

    Średnie wynagrodzenie dotyczy SEKTORA PRZEDSIĘBIORSTW czyli zakładów zatrudniających MINIMUM 10 osób. O tej prostej prawdzie niewiele osób w Polsce wie i daje się omamić propagandzie typu średnia płaca w Polsce to 3700. A trzeba wiedzieć, że we wspomnianym sektorze przesiębiorstw pracuje tylko 34% ogółu zatrudnionych!!! Reszta, czyli 66% zarabia średnio duuuużo mniej.

    Odpowiedz
  • Maryśka(2012-12-31 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    Starzystka 2 rok, nauczycielka po Uniwerku + dwie specjalizacje pełny etat netto pensja 1800 zł. Kolega po tym samym kierunku bez specjalizacji miejsce nauczania Berlin miniej godzin pracy szkoła podobna 2500 euro netto=4 zł. euro daje ok 10 tyś. już zakupów nie robi w naszym kraju bo ceny u nich są w zdecydowanej większąści tańsze. pozdrawiam serdecznie przyszłych marzycieli średniego szczebla myślących o dorobieniu się czegokolwiek uczciwą pracą w naszym kraju przez najbiższe 50 lat.

    Odpowiedz
  • do 15(2012-12-31 13:21) Zgłoś naruszenie 00

    no to dlaczego nie uczysz w Berlinie jak twój kolega?

    Odpowiedz
  • hitaczi(2012-12-31 13:21) Zgłoś naruszenie 00

    Iwona ma rację. Ale wiadomo, trzeba średnią podawać odpowiednio wysoką żeby lud się cieszył. Z tego samego powodu trzeba zmieniać sposób liczenia inflacji żeby wychodziła niska.

    Odpowiedz
  • do 15(2012-12-31 13:22) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba sie było uczyć j. obcych.. na te głupawe uczelnie pedagogiczne szky największe miernoty

    Odpowiedz
  • ccc(2012-12-31 13:44) Zgłoś naruszenie 00

    Maryśka - Twój kolega zarabia 2,5 tysiąca, a nie 10 tysięcy. Zarabia w euro i wydaje w euro, więc to przeliczanie jest kompletnie bez sensu... To, że euro ma zupełnie inną siłę nabywczą to inna sprawa, ale nie zmienia to faktu, że Twój kolega nie zarabia x4...

    Odpowiedz
  • dark ludd(2012-12-31 14:08) Zgłoś naruszenie 00

    9: Władysław z IP: 89.78.180.* (2012-12-31 10:39) tak, lemingu, co ty wiesz o ograniczonych horyzontach?
    Dalej głosuj na te swoje PO.

    Odpowiedz
  • Maryśka(2012-12-31 14:15) Zgłoś naruszenie 00

    O odezwały się partyjni koledzy obecnych władz, dlatego jeszcze nie wyjechałam z naszego? jeszcze chyba naszego, że jestem Polką i tu chaciała bym spędzić życie i normalnie funkcjonować wychowywując swoje dzieci, ale jak się patrzy co się dzieje jakie jest partyjniactwo i kolesiostwo przy obsadzaniu różniastych stanowisk na państwowych etetach jakie miernoty siedzą póżniej t/z siedzą nie pracują t/z przebywają w pracy i się nudzą, taka jest w naszym kraju rzeczywistość, ps nie mam problemu z wyjechaniem z Polski np do Niemiec ale po prostu jeszcze nie chcę.

    Odpowiedz