Do urzędów pracy skierowano 350 mln zł na walkę z bezrobociem

22.08.2012, 15:10; Aktualizacja: 22.08.2012, 15:25

 Już 350 spośród dodatkowych 500 mln zł uruchomionych z Funduszu Pracy zostało skierowanych do Powiatowych Urzędów Pracy (PUP) na walkę z bezrobociem - poinformował w środę minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • te pieniądze są przeznaczone na dalszą(2012-09-07 22:20) Zgłoś naruszenie 00

    utylizację chorych i starych bo UE są zbędni...

    Odpowiedz
  • a kasa leci(2012-08-23 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    Istnieją nawet małe firmy, ktore notorycznie przyjmuję 1-2 osoby na staż i nic się z tym nie robi. Oto 1 z mechanizmów: oosba pól roku pracuje w firmie X na czarno i potem idzie do tej samej firmy by pracowac w ramach refundowanych form , i tak w kółko..

    Odpowiedz
  • Asia(2012-08-23 11:14) Zgłoś naruszenie 00

    To nie są zmarnowane pieniądze (ironia). Pójdą na walkę z bezrobociem. Skorzystają z nich osoby realizujące warsztaty aktywizacyjne: psychologowie, doradcy zawodowi. Oni będą mieli dzięki temu pracę. Do nich trafią te pieniądze. Każdy ma stawkę godzinową ok. 100zł. 8 godzin szkolenia = 800zł. Tyle to taki bezrobotny nie zobaczy w całym miesiącu. I do tego na takich szkoleniach musi siedzieć i słuchać jak ma sie uśmiechać, jak przechylić głowę, bo to ma wpływ na to czy dotanie pracę czy nie. To jest naprawdę przykre. Kasa wypływa bokiem, a ludzie nie mają pracy. A staże są tak naprawdę wykorzystywane przez przedsiębiorców, żeby mieć darmowego pracownika. Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • IB(2012-08-23 11:53) Zgłoś naruszenie 00

    Wielkie mi halo, to zaledwie 1/10 środków z funduszu pracy zamrożonych przez spadochroniarza z UK, Rostowskiego. O tym jakoś żaden dziennikarz się nie zająknie. Nie powinno byc 500 mln tylko 5 mld, ale i tak niewiadomo, czy te pieniądze zostaną sensownie wydane. Chociaż zawsze to podaż pieniędzy na duszący się już pomału rynek.

    Odpowiedz
  • Pieniądze zmarnowane(2012-08-23 12:00) Zgłoś naruszenie 00

    To będą zmarnowane pieniądze. Jestem bezrobotna od roku ( żadnej ofert pracy mi nie zaproponowali w up). Stażu odmówili mi 2 razy już ( bo w 2008 i 2009 miałam), na szkolenia nie mają pieniędzy, na przygotowanie zawodowe nie mają pieniędzy, na przekwalifikowanie też nie.Więc po co te miliony? Żeby organizować głupie szkolenia typu jak pisać cv ( w internecie jest pełno wzorów), albo jak uwierzyć we własne możliwości. Piszą takie programy gdzie wsadzają swoich znajomych i rodzinę. Zlikwidować tą chorą instytucję pełną darmozjadów.

    Odpowiedz
  • Bee(2012-08-22 18:32) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejne zmarnowane miliony !!! Urzędy pracy nie spełniają swej roli i wie o tym średnio rozgarnięty student ekonomii.

    Odpowiedz
  • dlaczego UE nie pomoże w temacie złodziejskich(2012-09-07 22:26) Zgłoś naruszenie 00

    emerytur--żadne państwo eurolandu nie oszukuje ludzi długo pracujących bo im zależy na rodakach a u nas niszczy się ludzi

    Odpowiedz