statystyki

Nowy okres zasiłkowy: Czy ośrodki pomocy społecznej będą miały mniej czasu na rozpatrzenie wniosków o przyznanie świadczeń na dzieci?

autor: Michalina Topolewska13.05.2020, 08:12; Aktualizacja: 13.05.2020, 08:13
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) uspokajają, że dane powinny być gotowe na 1 sierpnia.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) uspokajają, że dane powinny być gotowe na 1 sierpnia.źródło: ShutterStock

W tym roku z powodu epidemii koronawirusa o miesiąc wydłużony został czas na złożenie rocznego zeznania podatkowego za 2019 r. Ostateczny termin na rozliczenie z fiskusem mija 1 czerwca.

Ta sytuacja może spowodować, że gminy później niż dotychczas będą mogły skorzystać z danych o dochodach rodziców na potrzeby przyznawania świadczeń na dzieci. Jest to bowiem uzależnione od tego, kiedy zostaną udostępnione przez Ministerstwo Finansów (MF). Jednak zarówno ten resort, jak i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) uspokajają, że dane powinny być gotowe na 1 sierpnia.

Sztywne terminy

Sygnalizowany problem dotyczy świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego (FA) oraz zasiłków rodzinnych, które będą przyznawane na następne okresy ich wypłaty, zaczynające się odpowiednio 1 października oraz 1 listopada br.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane