Nawet 2 mln Polaków straci pracę przez koronawirusa. Pracownicy tymczasowi bez żadnej pomocy

26.03.2020, 09:23; Aktualizacja: 27.03.2020, 10:06
Epidemia koronawirusa odbije się negatywnie na rynku pracy. Najnowsze szacunki mówią, że nawet co piętnasty pracownik, czyli około 2 mln osób może stracić pracę. Oznacza to, że bezrobocie wzrośnie z 5,5 proc. w lutym do nawet 10 proc. w kolejnych miesiącach.

Epidemia koronawirusa odbije się negatywnie na rynku pracy. Najnowsze szacunki mówią, że nawet co piętnasty pracownik, czyli około 2 mln osób może stracić pracę. Oznacza to, że bezrobocie wzrośnie z 5,5 proc. w lutym do nawet 10 proc. w kolejnych miesiącach.źródło: ShutterStock

Epidemia koronawirusa odbije się negatywnie na rynku pracy. Najnowsze szacunki mówią, że nawet co piętnasty pracownik, czyli około 2 mln osób , może stracić pracę. Oznacza to, że bezrobocie wzrośnie z 5,5 proc. w lutym do nawet 10 proc. w kolejnych miesiącach.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Informacja prasowa
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • loler(2020-04-09 13:29) Zgłoś naruszenie 01

    Nie napędzajcie fali strachu to co piszecie dotyczy się tylko wybranych branż i tylko lekko dotknie pozostałe poza tym wszystko wróci do normy za chwile i będzie przyjmowanie pracowników na nowo Trzeba trochę głową ruszyć i logiki użyć Ludzie mają te same potrzeby co mieli po prostu na chwile odkładają zakupy w czasie do momentu aż nie oswoją się z sytuacją

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • IVA(2020-03-29 12:29) Zgłoś naruszenie 32

    A co Państwu Przedsiebiorca i Państwu Politykom wydaje sie ,że z Polaków znowu zrobią darmową siłe roboczą?Świadomośc społeczna nie staneła w latach 90.Gospodarki zachodnie o wiele szybciej będa się rozwijały po koronawirusie,Eksodus za pracą juz raz był i będzie po raz kolejny.Tylko ludzie ,którzy z takich czy nie innych powodów będą musieli pracować za marne grosze -zostana.Zobaczymy czy faktycznie skończy się rynek pracy pracowników?My Polacy nie raz przechodziliśmy ciężkie chwile.Z tą różnicą ze nie mieliśmy takich możliwości jakie mamy teraz.Wiec niech przestaną straszyć ludzi.Niech wielcy tego swiata zaczną szanować szara mase,bo stracenia oni maja najwięcej.

    Odpowiedz
  • Spracowany Robol(2020-03-29 00:28) Zgłoś naruszenie 53

    A ja Wam mówię.Musial wystąpi az KoronyVira aby wszyscy zrozumieli ,że "kiszenie w pracy "dlugoletniospracowanych" zatrudnianych w nieb i szkodliwych warunkach pracy i nie danie Im zasłużonych emerytur ze względu na staż pracy spowoduje przy takim po korona vir bezrobociu brak miejsc pracy dla mlodych Nie PiS ,nie PO ale Bóg się nad Nimi zlitował.Chcieliscie Nas praca zakisic.Teraz wy zakłamane sykinsy będziecie musieli dać Im jeżeli przeżyją wreszcie stażowe emerytury aby zmniejszyć bezrobocie.

    Odpowiedz
  • miriam(2020-03-28 23:07) Zgłoś naruszenie 35

    Przestańcie straszyć ludzi sama dorabiam nawet w tych trudnych czasach jak się chce to się zarobi , znam wiele rolników czy też właścicieli firm budowlanych co zatrudniają ludzi nie tylko Polaków na Czarno i się śmieją z tego! Wystarczy pojechać na polską prowincję i budowy domów prywatnych idą i jakoś ich ich nie zakazuje !

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2020-03-27 09:12) Zgłoś naruszenie 89

    ..........A Ja się nadal dalej pytam szczególnie POlityków. Ile osób w Polsce zabił do tej pory KoronaVir a ilu do tej pory umarło robotników niedożywszy emerytur -osób spracowanych w najniebezp i szkodliwych warunkach pracy przez wydłużenie wieku emeryt tak zatrudnianym a dożywszy żyje może rok ,dwa . Czy prowadzicie statystyki śmiertelności tak okradzionych z nadziei na radość odpoczynku emerytalnego, którzy przez mafię Tuska zostali wstecznie gdyż z 2008r działającą na 1998r Ustawą Pomostową a następnie kolejnymi dwoma dołożonymi latami -- zmuszani do nawet 52 lat pracy ,nie licząc nadgodzin które za komuny były powszechne!?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • skarbona(2020-03-27 08:33) Zgłoś naruszenie 511

    Panie redaktorze - anonimie. proszę nie straszyć ludzi. Pracę na śmieciówce zawsze się dostanie i to jeszcze za taką pensję. Cześć ludzi jest słaba psychicznie (podobno 1/4 społeczeństwa) i źle reaguje na takie artykuły. Jak ktoś się załamie i popełni samobójstwo? Weźmiesz Anonimie to na swoje sumienie? Myśl: to nie boli.

    Odpowiedz
  • Bert(2020-03-26 21:22) Zgłoś naruszenie 89

    "co piętnasty pracownik, czyli 2 mln". Rozumiem, że w gazecie POprawnej macie prikaz siać defetyzm, ale siejecie głównie głupotę. Byłoby fantastycznie dla ekonomii gdyby na 38 mln ludzi - pracowało 30 mln, ale niestety, dzieci do 18 muszą się uczyć, a emeryci i renciści złośliwie uparli się jeszcze te kilkanaście lat pożyć...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz