statystyki

Będzie podwyżka dopłat do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników

autor: Michalina Topolewska23.03.2020, 08:33; Aktualizacja: 23.03.2020, 08:55
niepełnosprawny

Co do zasady wysokość dofinansowania do wynagrodzenia jest uzależniona od stopnia niepełnosprawności. Kwota wsparcia wynosi teraz 450 zł miesięcznie, gdy osoba ma lekki poziom dysfunkcji zdrowotnej, 1125 zł, jeśli poziom jest umiarkowany oraz 1800 zł, kiedy jest znacznyźródło: ShutterStock

1200 zł w przypadku osoby z umiarkowanym stopniem dysfunkcji zdrowotnej oraz 1950 zł, gdy jest on znaczny, mają wynosić nowe, wyższe dofinansowania do wynagrodzeń pracowników.

Tak wynika z informacji uzyskanej przez Ogólnopolską Bazę Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (OBPON.org) od Marleny Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Waloryzacja subsydiów płacowych jest jednym z elementów tarczy antykryzysowej, czyli pakietu zmian w przepisach, które mają łagodzić skutki wywołane epidemią koronawirusa dla pracodawców oraz pracowników. Przedsiębiorcy, którzy zatrudniają osoby niepełnosprawne już od dawna zwracali się do rządu o podwyżkę dopłat – ich kwoty utrzymują się bowiem na niezmienionym poziomie od 2014 r. Natomiast w obecnej sytuacji, która może doprowadzić do likwidacji wielu miejsc pracy osób z dysfunkcjami, ich apele jeszcze bardziej się nasiliły i w końcu zostały wysłuchane.


Pozostało jeszcze 85% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane