statystyki

Funkcjonariusz KAS cywilem? To zgodne z prawem

autor: Bożena Wiktorowska08.10.2019, 19:00
Skoro zatem w tej sprawie, w ocenie składu sądu, nie istniał po stronie organu obowiązek przedkładania skarżącej jedynie propozycji służby, to nie można zasadnie uznać, że Dyrektor Izby Administracji Skarbowej jest bezczynny w zakresie braku przedłożenia skarżącej propozycji służby.

Skoro zatem w tej sprawie, w ocenie składu sądu, nie istniał po stronie organu obowiązek przedkładania skarżącej jedynie propozycji służby, to nie można zasadnie uznać, że Dyrektor Izby Administracji Skarbowej jest bezczynny w zakresie braku przedłożenia skarżącej propozycji służby.źródło: ShutterStock

Funkcjonariuszowi służby celnej mogły być zaproponowane warunki służby lub warunki pracy. Tak wynika z przepisów ustawy.

Pod koniec maja 2017 r. celniczka otrzymała od dyrektora Izby Administracji Skarbowej pismo, z którego wynikało, że już nie będzie funkcjonariuszem – zamiast tego dostała propozycję zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu w ramach korpusu służby cywilnej w Izbie Administracji Skarbowej. Nowa umowa, wskazująca stanowisko służbowe jako starszy kontroler skarbowy, opiewała na czas nieokreślony. Na początku czerwca tegoż roku złożyła oświadczenie, że przyjmuje ofertę pracy w Izbie Administracji Skarbowej. Jednocześnie jednak wezwała dyrektora Izby do złożenia jej propozycji służby, podnosząc, że otrzymana przez nią propozycja pracy jest oczywistą pomyłką lub rażącym błędem prawnym. Dodatkowo złożyła odwołanie do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. 


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane