Większość mówi „nie” fikcyjnym firmom. Ale nie chce ich zwalczania

autor: Marek Chądzyński22.05.2019, 08:00; Aktualizacja: 22.05.2019, 14:50
podatki praca urzędnik

podatki praca urzędnikźródło: ShutterStock

O tym, że rząd powinien coś zrobić z takim sposobem zmniejszania obciążeń, w pełni przekonanych jest 25,4 proc. pytanych w sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych. Kolejne 27,3 proc. wybrało odpowiedź „raczej tak”. Równocześnie 43,8 proc. pytanych jest przeciwne jakimkolwiek ograniczeniom w stosowaniu fikcyjnej działalności gospodarczej zamiast etatu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Sygnatariusz(2019-05-23 12:07) Zgłoś naruszenie 52

    Jest rozwiązanie zamykające temat. Nalezy wprowadzić jedną równą składkę na tak zw. ZUS, np. 1 tys zł. to znaczy 500 zł na emeryturę i 500 zł na finansowanie słuzby zdrowia i ubezpieczenie rentowe. I temat zniknie, nie bedzie miało znaczenia kto w jakie formie jest zatrudniony. Skończą się szalbierstwa na umowach o pracę i wszelkie kombinacje z zusem. Jak spadna koszty rozliczania ZUSu oraz miliardy zostana oszczędzone na absurdalnym dzisiaj systemie ZUS. Wystarczy dobrej chcieć i przyzwoitości polityków i tzw elit.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane