Ile wyniesie płaca minimalna w 2019 roku

autor: Karolina Nowakowska03.08.2018, 09:01; Aktualizacja: 26.09.2018, 11:04
pieniądze wyangrodzenie pensja

Zmiany wpłyną 2,3 mln przedsiębiorców, w tym przytłaczającą większość (2 mln) mikroprzedsiębiorców.źródło: ShutterStock

2220 zł – tyle najprawdopodobniej będzie wynosiło minimalne wynagrodzenie od 1 stycznia 2019 roku, a za godzinę pracy pracodawcy będą płacić nie mniej niż 14,5 zł. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedstawiło właśnie projekt rozporządzenia w tej sprawie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • Matka(2018-08-03 12:38) Zgłoś naruszenie 157

    A co ze stażem pracy miał być liczony do brutto a tak znowu po staremu. Ja mam 35 lat pracy i mam taką samą wypłatę jak osoba z 10letnim stażem to niesprawiedliwe

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Elko(2018-08-03 14:35) Zgłoś naruszenie 287

    Ja mam 30 lat pracy i tez pensje taką jak kolezanki z 5 letnim stazem i urodzilam 4 dzieci caly czas pracujac z malymi przerwami i nikt mi do emerytury nie dolozy złotówki,a inne matki nie pracujace ale posiadajace 4 dzieci nabyją prawo do emerytury...to juz następna niesprawiedliwosć...

    Odpowiedz
  • TOM666(2018-08-03 16:14) Zgłoś naruszenie 61

    KTO TO OBLICZA

    Odpowiedz
  • nierob(2018-08-03 16:29) Zgłoś naruszenie 112

    dupczą nas na maksa od 1990 r

    Odpowiedz
  • emeryt(2018-08-03 18:32) Zgłoś naruszenie 75

    Początkujący pracownik zarobi brutto 2220 zł a emeryt po 35-40 latach pracy dostaje 1029,80 zł brutto. To jest ta wielka SPRAWIEDLIWOŚĆ????????????????

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emeryt(2018-08-03 18:32) Zgłoś naruszenie 1910

    Początkujący pracownik zarobi brutto 2220 zł a emeryt po 35-40 latach pracy dostaje 1029,80 zł brutto. To jest ta wielka SPRAWIEDLIWOŚĆ????????????????

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • klamcy(2018-08-04 08:07) Zgłoś naruszenie 41

    a pracownicy kolejny raz zostali oszukani, nie dostali podwyżek ok. 40 zł.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zawiedziony(2018-08-04 18:08) Zgłoś naruszenie 51

    Głodowe Zarobki... Emerytury... Waloryzacje... Płakać się chce...!!!! Emeryta nie stać na wykupienie leków... Takie zarobki że nie idzie utrzymać Rodziny... Szok...!!!!!!

    Odpowiedz
  • T. Bronski(2018-08-04 19:36) Zgłoś naruszenie 30

    Jakie organizacje ? Kto na siłę utrzymuje Polaków w nędzy. Kiedy my wreszcie będziemy wolnym narodem u siebie.

    Odpowiedz
  • zzz(2018-08-05 15:25) Zgłoś naruszenie 00

    Niech przestaną wliczać stażowe do minimalnego wynagrodzenia. Wynagrodzenie minimalne + stażowe takie powinno być wynagrodzenie osób najmniej zarabiających .Złodzieje!!!! i jeszcze raz złodzieje

    Odpowiedz
  • stary spracowany (2018-08-08 11:40) Zgłoś naruszenie 10

    niewolnicy zyjacy w panstwie postkolonialnym nie maja prawa do takiego poziomu zycia jak panowie w krajach kolonizujacych, niestety, Zabory, wojny, PRL i dziki kapitalizm w postkomunizmie.... Elity intelektualne sa uniecistwione, rzadza wnuki parobkow skorumpowane przez zagraniczne rzady i miedzynarodowe koncerny, resorty silowe wraz z ukladem sedziowskim dziadzia stalina pilnuja porzadku i najnizszych zarobkow na swiecie. Ktos powie, ze w afryce ludzie maja dolara dziennie. Tak, Ale oni nie potrzebuja kupic energii zeby przetrwac 8 miesiecy chlodu. Wiec odejmujac koszty niezbedne do przetrwania zyjemy jak biedota w afrykanskich slamsach. Na plantacjach bananow niewolnica po urodzeniu 14 dzieci otrzymywala wolnosc, PIS wpadl na pomysl ze po 4 dzieci dostanie "wolnosc" w posdtaci emerytury.... no dobra, tylko czy te bachory nie uciekna na sasiednia plantacje bananow, czy PIS to przewidzial? Chyba ze planuja zamkniecie granic.

    Odpowiedz
  • Ola(2018-08-08 20:33) Zgłoś naruszenie 20

    Prywatny nie podniesie płacy minimalnej z własnej kieszeni ,ale z kieszeni pozostałych pracowników.Najgorszy jest w tym przypadku zbiorowy akord.

    Odpowiedz