« Powrót do artykułu

Linie lotnicze próbują unikać odpowiedzialności wobec konsumentów Sprawdź, jak nie dać się oszukać

Europejskie Centrum Konsumenckie zwraca uwagę, że przewoźnicy nie zawsze starają się być fair wobec swoich pasażerów. Często oferują niepełną rekompensatę licząc na to, że klient nie upomni się o swoje prawa.

Turystka na lotnisku

żródło: ShutterStock

Z powodu niewystarczającej ilości miejsca załoga często wymaga, aby bagaż podręczny został przekazany do luku bagażowego, często już w drodze do samolotu. Przewoźnik nie bierze wówczas odpowiedzialności za umieszczone w nim cenne przedmioty.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Koszałek Opałek(2015-08-14 14:09) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy są mądrzy,patyczkują się z przewoźnikiem,wypisują błędy jakie popełniają.A dlaczego nie podajecie konkretnego przewoźnika,dlaczego nie piętnuje się go za te cwaniackie zagrywki-?Skoro są one niezgodne z prawem lub międzynarodowymi postanowieniami to w czym problem-? Gwarantuję,że szybko jeden z drugim zostali by przywołani do porządku i w trosce o kasę jakość usług by się poprawiła.Nie jest tajemnicą,że dzikie praktyki i cwaniactwo uprawiane jest w tanich liniach lotniczych.Żadna poważna linia,poważny przewoźnik nie pozwoli sobie na takie jak te wyżej opisane w art.numery bo doskonale zdaje sobie sprawę z tego czym dla niego na dłuższą metę by to się skończyło.

    Odpowiedz
  • l(2015-08-18 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    a dlaczego tylko konsumenci, tendencja unicestwienia wielu zdolnych i bardzo przedsiębiorczych przedsiębiorców jest, prawo z Brukseli, polskie wielokrotnie do „b” jest i tak im pasuje wiele przepisów , orzeczeń z których nic lub mało co wynika , głownie konkretnego , hamuj erozwój pieniędzy nadal brak !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!