5 sztuczek sprzedawców czyli na co uważać na wyprzedażach

Ubrania przecenione nie podlegają reklamacji – sprzedawca, który informuje o tym klientów – łamie prawo. Rzecz kupioną na wyprzedaży można reklamować, ale już jej zwrot zależy tylko od dobrej woli sprzedawcy. UOKiK przypomniał o prawach klientów korzystających z wyprzedaży oraz sztuczkach sprzedawców na jakie narażeni są konsumenci.

zakupy, cena,

żródło: ShutterStock

Inne ceny - zdarzają się różnice w cenach podanych przy towarze z cenami zakodowanymi w kasie, czytniku oraz podanymi w gazetkach reklamowych. Ważne: cena podana na półce lub na metce jest obowiązującą. W związku z tym, mamy prawo kupić produkt po tej właśnie cenie.

statystyki

Komentarze (1)

  • numer 6 i 7(2015-08-03 08:30) Zgłoś naruszenie 00

    Brakuje najpowszechniejszego numeru - nibyobniżek. Towar kosztuje 100 zł. Cenę 100 zł zakleja się ceną 150 zł, przekreśla się ją a niżej nakleja się "promocja - 99 zł". Myślisz, że obniżka wynosi 51 zł a tak naprawdę jest 1 zł. Drugi sposób na obniżkę - towar wystawia się w poniedziałek z kosmiczną cena za jaką nikt danego towaru nie kupuje np. 199 zł, a od wtorku mamy już przez miesiąc "promocję" 89 zł.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!