5 sposobów na seniora. Oto, jak naciągacze wykorzystują osoby starsze

Europejskie Centrum Konsumenckie opublikowało kilka najbardziej drastycznych przykładów skarg, z jakimi zwracają się do nich seniorzy. Pomysłowość naciągaczy nie zna granic. Często jednak za zaistniałe sytuację odpowiedzialność ponoszą seniorzy i ich bliscy.

Wakacje, podróże, turystyka

żródło: ShutterStock

Klub wakacyjny i uroki Kanarów

Do ECK Polska wpłynęła skarga konsumenta, który był przekonany iż w czasie wakacji na Teneryfie zawarł umowę o timeshare z tamtejszym przedsiębiorcą. W czasie wakacyjnego urlopu, zauroczony pięknem Wysp Kanaryjskich konsument został zwerbowany na prezentacje ofert lokalnych firm oferujących produkty timesharingowe. Konsument w oparciu o ustne zapewnienia polskich przedstawicieli przedsiębiorcy, zawarł w swoim mniemaniu umowę timeshare. Zgodnie z nią konsument miał przez dwa ostatnie tygodnie każdego kolejnego roku do dyspozycji konkretny apartament z konkretnie wyszczególnionym wyposażeniem. Pisemne potwierdzenie zawarcia umowy oraz jej warunki, zostały dostarczone konsumentowi w znacznie późniejszym terminie w języku angielskim.

W praktyce okazało się, iż umowa nie jest umową timesharingową a umową udziału w klubie wakacyjnym. Co więcej, zapisy umowy odbiegały od warunków ustnie prezentowanych przez pracowników przedsiębiorcy. M.in. różnice istniały w zakresie wysokości opłat, terminów korzystania z apartamentu oraz jego standardu, a także możliwości wypowiedzenia umowy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • starszy(2015-07-09 10:33) Zgłoś naruszenie 00

  Jeżeli ten jest przeznaczony głownie dla seniorów, to należy zastosować jeszcze mniejsze literki, zmniejszyc kontrast miedzy tekstem a tłem, i może jeszcze jakies migajace wstawki dodać - byłoby super! P.S. Gdyby gościu odpowiedzialny za ten artykół pracował u mnie, to od tej chwili by miał juz duuuuzo wolnego czasu, na zielonej trawce, dureń.

  Odpowiedz
 • Anna(2015-07-20 21:14) Zgłoś naruszenie 00

  Szanowny panie straszy wystarczy zaznaczyc tekst jak do skopiowania i juz mamy bialy tekst na niebieski tle i dobrze sie czyta.

  Odpowiedz
 • babcia genia(2015-09-07 23:12) Zgłoś naruszenie 00

  ja tak zrobila i kicha. zle się czyta. dlaczego nie ma jak oszukują panie, tylko jak oszukują starych dziadów? Stare dziady chłopy są same sobie winne, bo w autobusach to tylko patrzą na smarkule i jedno im w tych starych chłopskich łbach. A te smarkate to ich tylko szczują tfuj!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!